Specialist Import Export

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Gi Group Romania active.

Vezi toate job-urile Specialist Import Export active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Import-Export active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Secretariat - Administrativ active pe Hipo.ro

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Import-Export
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 11.04.2021

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group recruteaza Specialist Import Export pentru clientul sau, lider pe piata de unelte si scule manuale si electrice.

    Locatie: Stefanestii de Jos (se asigura transport)

    Cerinte:

    Experienta de min. 3 ani pe un post similar;
    Cunostinte solide ale codurilor vamale si a legislatiei vamale;
    Bune cunostinte de aplicare a termenilor si conditiilor Incoterms;
    Limba engleza – nivel avansat;
    MS Office (Word, Excel) – nivel avansat;
    Cursurile de formare Declarant Vamal constituie avantaj.

    Responsabilitati

    Raspunde de toate operatiunile vamale de import-export;
    Indeplineste toate operatiunile de formulare, intocmire, inregistrare, depunere si transmitere a declaratiei Intrasat, precum si corectiile ulterioare;
    Verifica toata documentatia corespunzatoare a marfii si comunica toate modificarile ce trebuie facute, in vederea efectuarii formalitatilor de vamuire;
    Preia si centralizeaza documentele de livrare, receptie si transport pentru receptiile de bunuri;
    Negociaza contractele cu comisionarii vamali si cu firmele de transport;
    Gestioneaza relatia cu organele si autoritatile vamale, comisionarii vamali si firmele de transport, cu atributii de reprezentare in punctele vamale;
    Asigura relatia cu furnizorii externi in probleme de import-export;
    Analizeaza si asigura implementarea procedurilor de lucru impuse de furnizorii externi.

    Alte informatii

    Beneficii:
    Pachet salarial atractiv;
    Tichete de masa 20 lei / zi lucratoare;
    Abonament medical Medlife;
    Transport asigurat;
    Program de lucru office;
    Contract perioada nedeterminata.

    Asteptam cu interes CV-ul dumneavoastra!