Reprezentant Medical - promovare parafarmaceutice (sector 5, 6, Slobozia si Calarasi)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile QLT® Group România | Recrutare active.

Vezi toate job-urile Reprezentant Medical - promovare parafarmaceutice (sector 5, 6, Slobozia si Calarasi) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Farmacie - Medicina active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: QLT® Group România | Recrutare
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 08.04.2021
    Scurta descriere a companiei

    MISIUNEA QLT® Group România | Recrutare

    Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta. Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.

    Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul candidatilor si capacitatea acestora de a se integra si de a aduce plus valoare echipelor in care vor fi integrați.

    "Pesimistul vede dificultăți în orice oportunitate. Optimistul găsește oportunități în orice dificultate.” (Winston Churchill)"

    Cerinte

    Important: Ne dorim sa atragem candidati cu experienta in promovare medicala si vanzare farmaceutica dispusi la deplasari pe zona alocata.

    Compania este lider mondial in domeniul suplimentelor nutritive si promotor al conceptelor avansate de sanatate prin inovatie si wellness. Promoveaza produsele in lanturile de farmacii, la medicii de specialitate si in Retail-ul propriu- magazine de profil / Concept Store.

    Cerinte:
    Experienta in promovare medicala si vanzare suplimente nutritive, produse parafarmaceutice, OTC-uri etc.;
    Disponibilitate la deplasari pe zona alocata;
    Studii de biochimie, nutritie sau medicina (poate reprezenta avantaj);
    Excelente abilitati de prezentare, comunicare si negociere;
    Limba engleza nivel mediu;
    Disponibilitate la deplasari pe zona alocata: Bucuresti sector 5, 6, Slobozia si Calarasi;
    Carnet auto ctg B.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    Indeplinirea obiectivelor lunare de promovare si vanzare;
    Crearea, dezvoltarea si mentinerea unor relatii constructive cu medicii si farmaciile din zona alocata;
    Sustinerea activitatilor specifice de marketing, de prezentari la medici;
    Vizite la clienti pe zona alocata Bucuresti sector 5, 6, Slobozia si Calarasi;
    Urmarirea iesirii prescriptiilor din partea medicilor vizitati;
    Incheierea de relatii/parteneriate cu farmaciile in care medicii umeaza sa prescrie;
    Documentatie privind fise de produse ce vor intra in promovare medicala – (fise de produse/ materiale de marketing);
    Respectarea programului de lucru si al touring planului;
    Intocmirea rapoartelor de activitate.

    Alte informatii

    Oferta:
    Pachet salarial: fix negociabil + bonuri de masa + bonus lunar si logistica necesara oferita de companie.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Otopeni,

    Aplica fara CV
    5500 RON NET / luna
    BUCURESTI, Ilfov,

    Vezi job-uri similare (320)