Mecanic Întreținere și Reparații

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Altele
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 14.04.2021

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Deținerea de studii tehnice în domeniu;
    Experiență anterioară într-un domeniu similar, în asigurarea mentenantei mecanice preventive și corective pentru echipamentele automatizate de minim 2 ani;
    Cunoașterea sistemelor hidraulice și pneumatice;
    Cunoașterea principiilor de transformare a mișcării;
    Cunoașterea sistemelor de răcire.

    Responsabilitati

    Realizarea mentenanței mecanice preventive și corective pentru echipamentele automatizate;
    Identificarea nerespectării parametrilor normali de funcționare și raportarea acestor situații;
    Realizarea mentenanței în conformitate cu procedurile interne ale companiei;
    Realizarea mentenanței pentru sisteme hidraulice și pneumatice;
    Realizarea mentenanței pentru varii tipuri de angrenaje și mecanisme;
    Realizarea lucrărilor conform planului de întreținere și revizie a utilajelor din sectiile de producție;
    Operarea la un nivel ridicat cu desene/ scheme tehnice;
    Păstrarea în bune condiții de funcționare a echipamentelor din dotare;
    Menținerea utilajelor la standardele cerute de funcționalitate;
    Respectarea întocmai a precizărilor și a indicațiilor înscrise în proiectele de execuție;
    Asamblarea utilajelor și efectuarea probelor de funcționare;
    Efectuarea măsurătorilor mecanice de precizie.

    Alte informatii

    Se oferă:
    Pachet salarial atractiv;
    Spor de noapte;
    Spor de ore suplimentare;
    Spor de weekend;
    Bonus de performanță;
    Tichete de masă.

    Transportul este decontat.

    Pentru mai multe informații în ceea ce privește rolul, vă rugăm să ne contactați la numărul de telefon: 0747 097 928.