Reporting Developer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile VEO Worldwide Services active.

Vezi toate job-urile Reporting Developer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Controlul calitatii active pe Hipo.ro

Angajator: VEO Worldwide Services
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 11.04.2021

    VEO Worldwide is a B2B services provider, based in Europe, with 16 years of activity. In 2006, when NOZ (the European clearance leader) started its expansion within Eastern Europe and Africa, VEO quickly fell in love with its vision and agile environment, always pushing things to discover more of this amazing business of clearance and responsible economy. Hence, we've added our own dynamic culture and mindset to everything we embraced from NOZ.
    We constantly search for solutions to help business owners capitalize on their unsold stocks (past collections, short expiry products, cancelled orders) and become efficient.
    With all of that, VEO is consolidating its brand based on engagement, transparency, solidarity, constant improvement and competence.

    Cerinte

    Esti pasionat (a) de analiza/ statistica/ raportare si îti place sa sintetizezi grafic informatia gestionata?
    “Vorbesti” Excel/ SQL/ Cognos?
    Esti riguros (a) si atent (a) la detalii, ai initiativa si esti un spirit analitic, având capacitatea de a cauta si de a sintetiza informatiile?

    Atunci dorim sa te cunoastem!
    Te asteptam în echipa noastra cu rolul de a analiza activitatea si performanta!
    Cum ti se pare aceasta provocare?

    Ne-ar placea sa:
    - Ai experienta de minim 2 ani în domeniul analizei financiare/ raportare/ controlling/ business analytics/ economic/ financiar;
    - Ai cunostinte de utilizare Excel (Functii si Pivot Tables la nivel avansat);
    - Ai cunostinte SQL/ baze de date (nivel incepator – mediu);
    - Ai experienta în a lucra cu IBM Cognos (sau alt Business Intelligence tool) reprezinta un avantaj;
    - Ai cunostinte de limba engleza la nivel avansat (nivel B2); cunostinte de limba franceza – reprezinta un avantaj;
    - Ai spirit analitic, capacitate de sinteza si gândire logica.

    Responsabilitati

    Principalele tale misiuni vor fi:
    - Identificarea, crearea si calcularea indicatorilor care reflecta cât mai obiectiv activitatea analizata în functie de nevoile clientului;
    - Organizarea întâlnirilor de lucru cu clientii pentru a întelege specificul activitatii si nevoia de dezvoltare;
    - Dezvoltarea rapoartelor Cognos care sa îndeplineasca nevoile specifice ale clientilor;
    - Informarea permanenta privind instrumentele de Business Intelligence, cu scopul de a gasi solutii potrivite privind culegerea a cât mai multe date relevante, procesarea lor în mod rapid si disponibilitatea acestor date spre a fi vizualizate cu ajutorul unui instrument cât mai usor de folosit, capabil sa contureze grafice utile în luarea unor decizii de business;
    - Colaborarea frecventa cu deparatmentul IT în vederea automatizarii rapoartelor;
    - Definirea instrumentele de control si indicatorilor de performanta în vederea monitorizarii evolutiei activitatii si a anticiparii eventualelor neconcordante;
    - Automatizarea rapoartele existente cu scopul de a reduce timpul alocat realizarii acestora;
    - Realizarea de studii si situatii specifice în vederea sustinerii responsabililor operationali în luarea deciziilor;
    - Optimizarea si standardizarea rapoartelor.

     ?i pentru c? valorific?m implicarea ?i dorin?a de a înv??a, oferim urm?toarele beneficii:
    - Pachet care include beneficii financiare ?i non-financiare;
    - Benefit - platforma online pentru beneficii – reduceri magazine, activit??i sportive, asigur?ri medicale, seven cards etc;
    - Training ini?ial ?i periodic specific activit??ii desf??urate;
    - Reale oportunit??i de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, al?turi de o echip? dinamic? ?i de succes;
    - Oportunitate de a activa într-o companie interna?ional?, cu sedii în 7 ??ri.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (5)