Demonstrator Produse

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Karcher Romania active.

Vezi toate job-urile Demonstrator Produse active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Karcher Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 09.04.2021

    Are you a true KARCHER type? Be the difference that supports us. Because extraordinary tasks call for extraordinary people.

    Cerinte

    Cerința standard de învățământ pentru un Demonstrator de produse este o diplomă de liceu,o facultate sau diploma de licență in domeniul tehnic este de preferat.
    Cea mai importantă cerință de educație este dorința de a învăța continuu.
    Chiar daca aplicantul nu este familiarizat cu produsele, daca este deschis sa invete, el poate deveni expert într-un timp scurt. De asemenea, ajută daca acesta are experiență anterioară in efectuarea de prezentari si demonstratii cu produsele unui alt brand.

    Alte caracteristici includ rabdare, carisma, pasionat de social-media, și flexibilitate în programarea activitatilor .
    Engleză-nivel mediu
    Permis conducere cat B
    Domiciliul in Cluj Napoca

    Responsabilitati

    Un candidat pentru poziția de demonstrator de produse ar trebui să fie entuziast, volubil, comunicativ, și rapid in a învăța. În mod ideal, el sau ea ar fie familiarizat cu produsele, și capabil să atragă atentia clientului prin experiența personală în timpul demonstrației cu aparatele si produsele prezentate.
    Responsabilitățile includ, dar nu se limitează la:
    Prezentarea produselor companiei într-o varietate de situații
    Memorarea istoriei mărcii și a informațiilor despre companie
    Participarea la evenimente de marketing / targuri / expozitii
    Socializarea cu o varietate de oameni
    Utilizarea unui produs în fața mai multor persoane
     Bun vorbitor in fata unor grupuri de persoane
    Furnizarea de informații cu privire la un produs sau serviciu
    Asistarea altor persoane in utilizarea unui produs sau serviciu
    Participa la cursuri de formare organizate intern si de catre AKW
    Asigura suport pentru departamentele de Vanzari / in cadrul trainingurilor interne ( aplicatii practice / prezentare echipamente)
    Dimensioneza, alaturi de colegii din departamentele de Vanzari / Training, stocul de Demo necesar pentru desfasurarea in bune conditii a activitatilor curente
    Mentine in stare buna stocul de Demo, impreuna cu departamentul Service
    Gestioneaza alaturi de colegii din depozit predarea / preluarea echipamentelor trimise catre colegii din teritoriu
    Intocmeste evaluare situatiei initiale la locul Demonstratiei
    Pregateste aparatele, detergentii si accesoriile necesare pentru demo
    Intocmeste Raport, catre superiorul direct, dupa efectuare demo cu impresii si concluzii si propuneri de imbunatatire

    Un demo de succes stimulează interesul, convinge clientul, oferă dovezi, si inlatura neincrederea. Acesta oferă potentialilor cumparatori o oportunitate de a vedea un produs și adresa orice întrebări la fața locului. Demonstranțiile cu aparate oferă un exemplu tangibil despre este să utilizezi un produs. Acest lucru permite clientilor să-și imagineze modul în care viețile lor s-ar putea îmbunătăți prin achiziționarea produsului. Demonstrația “live” permite o idee mai completă a funcționalității unui produs.
    Cu toate acestea, o demonstrație de produs este la fel de buna ca cel care o face. Dacă produsul este prezentat necorespunzător sau incorect, mesajul va fi pierdut pentru client și poate chiar dauna reputației mărcii. Acest lucru pune presiune asupra demonstranților cu diferite echipamente, pentru a obține rezultatele dorite.
    Un alt factor cheie pentru un om de demo este abilitatea de a citi un public. Chiar și demo-uri uzuale trebuie să fie optimizate ușor de fiecare dată. Gândiți-vă: ce anume trebuie să audă acești oameni pentru a fi convinși de valoarea produsului meu? Răspunsul la această întrebare poate varia de la o persoana la alta sau de la un loc la altul. Un excelent demonstrator de produse are abilități de a lucre cu oamenii și capacitatea de a se adapta rapid.

    Cluj Napoca,

    BUCURESTI, Cluj Napoca,

    Vezi job-uri similare (20)