Inginer Instalații Electrice Senior - PLOIESTI (Proiectare)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Inginer Instalații Electrice Senior - PLOIESTI (Proiectare) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 11.07.2021

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    Candidatul ideal
    Studii universitare;
    Experiență de minim 5 ani in activitatea de proiectare;
    Experiență în colectarea și verificarea datelor de intrare pentru proiectare de la celelalte specialitați;
    Excelente cunoștințe de utilizare a computerului MS Office, AutoCAD (mediu);
    Experiență în utilizarea unui program de calcul specific (Dialux, ETAP);
    Diploma de Diriginte de Santier;
    Cunoștințe generale de utilizare a unor programe de proiectare 3D;
    Limba engleză cel putin la nivel mediu;
    Cunoașterea legislației și a reglementărilor tehnice în domeniu.

    Responsabilitati

    Descrierea jobului
    Participi la elaborarea ofertelor tehnice de proiectare;
    Colectezi date pentru elaborarea studiilor de prefezabilitate si fezabilitate;
    Participi la proiectare din faza de concept pana la urmarirea executiei;
    Realizezi memorii tehnice, specificatii, fise de date tehnice;
    Realizezi scheme monofilare, scheme de conexiuni, planuri de amplasare si detaliilor de executie;
    Elaborezi rapoarte de calcul pentru stabilirea sectiunii cablurilor electrice, nivelelor de iluminat, rezistentei sistemului de legare la pamant;
    Asiguri asistența in executie si participi la punerea în funcțiune a obiectivului.

    Alte informatii

    Beneficii:

    Oportunitatea de a lucra intr-un mediu de lucru multinațional;
    Pachet salarial motivant;
    Proces continuu de training și dezvoltare personală și profesională;
    Posibilitatea dezvoltarii unei cariere internaționale.

    Ilfov, Otopeni, Ploiesti,

    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Aplica fara CV
    Ploiesti,

    Vezi job-uri similare (10)