Agent Vanzari B2B (piese Auto)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Agent Vanzari B2B (piese Auto) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Baia Mare
  • Actualizat la: 04.04.2021

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, companie multinationala, important distribuitor de piese auto, recrutam AGENT VANZARI B2B in Baia Mare.

    Cerinte Agent Vanzari B2B:

    Minim 1 an experienta in vanzari B2B, de preferat in domeniul auto sau intr-un domeniu conex;
    Studii medii/superioare;
    Permis de conducere categoria B;
    Limba engleza la nivel mediu;
    Bune abilitati de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, capacitate rapida de decizie.

    Pentru acest rol ne adresam si persoanele care lucreaza ca Gestionari, Distribuitori sau Operator comenzi in acelasi domeniu de activitate si au abilitati de vanzare.

    Responsabilitati

    Administrarea şi dezvoltarea portofoliului de clienţi;
    Prezentarea, promovarea şi vânzarea produselor în conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale companiei;
    Cunoasterea caracteristicilor tehnice si comerciale ale produselor companiei;
    Negocierea cu clientii din zona sa conditiile contractuale comerciale, in limitele stabilite de conducerea companiei;
    Participarea activa la planificarea şi implementarea strategiei de vânzări;
    Intocmirea de contracte de vanzare-cumparare cu toti clientii cumparatori.

    Posibilitatea de a dezvolta o cariera intr-un domeniu de interes in piata;
    Posibilitatea de a lucra in cadrul unei companii renumite, cu deschidere in acest domeniu de activitate;
    Acces la training-uri de specialitate;
    Scheme de comisionare avantajoase.

    Aplica fara CV
    Baia Mare, Oradea,

    Baia Mare, Oradea, Satu-Mare,