Asistent Medical Generalist - Medicover Cluj

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Medicover active.

Vezi toate job-urile Asistent Medical Generalist - Medicover Cluj active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Farmacie - Medicina active pe Hipo.ro

Angajator: Medicover
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 01.04.2021

    Suntem un angajator care pune accent pe evolutia continua, iar cresterea abilitatilor echipei noastre este unul din punctele cheie ale strategiei companiei. In prezent, o mare parte a managerilor de departamente sau de clinici sunt persoane care au crescut in cadrul Medicover de-a lungul timpului.

    Suntem o companie dinamica si ne dorim sa implementam viziunea noastra pe termen lung ce urmareste o dezvoltare sustenabila. Prin activitatile intreprinse urmarim imbunatatirea starii de sanatate a pacientilor nostri si educarea lor cu accentul pe preventie si un stil de viata sanatos.

    Cerinte

    Ne dorim sa ai:
    - Experienta minim 6 luni experienta ca asistent medical generalist;
    - Studii medii finalizate (absolvent Scoala Postliceala de asistenti);
    - Cunostinte medii de utilizare a calculatorului;
    - Cunosterea Codului de Etica si Deontologie a asistentului medical;
    - Bune abilitati de comunicare scrisa si verbala; bune abilitati de prezentare a informatiei;
    - Orientare catre client;
    - Bune abilitati de organizare si planificare;
    - Abilitatea de a gestiona informatii si situatii confidentiale.

    Responsabilitati

    Iata ce presupune acest rol in detaliu:
    - Efectueaza proceduri medicale si tratamente la recomandarea medicului;
    - Participa la educatia medicala a pacientului;
    - Gestioneaza eficient circuitul pacientilor in sala de asteptare astfel incat sa evite intarzierile;
    - Pregateste cabinetele medicale cu tipizatele si consumabilele medicale necesare desfasurarii consultatiei;
    - Pregateste instrumentarul, aparatura necesara si asista medicul pe durata interventiilor si procedurilor medicale;
    - Monitorizeaza, inregistreaza si raporteaza simptome si modificari in starea de sanatate a pacientilor;
    - Preleveaza probe si produse biologice pentru examenul de laborator conform protocolului medical si le conserva corespunzator;
    - Administreaza medicatia si efectueaza tratamente injectabile (intra-muscular, intra-venos, sub-cutanat, intra-dermal) si vaccinari la recomandarea medicului.

    Alte informatii

    Lucrand la noi vei avea:
    - Posibilitatea de a construi si dezvolta o cariera pe termen lung intr-o companie de traditie pe piata serviciilor medicale din Romania;
    - Oportunitatea de a desfasura activitatea la standarde internationale impreuna cu o echipa de profesionisti;
    - Programe de training;
    - Participarea la diferite congrese/conferinte medicale;
    - Dotari tehnice si echipamente de cea mai buna calitate;
    - Program de lucru flexibil;
    - Pachet complex de beneficii medicale.

    BUCURESTI, Cluj Napoca, Timisoara,

    BUCURESTI, Baia Mare, Cluj Napoca,

    Cluj Napoca, Sibiu, Timisoara,

    Vezi job-uri similare (15)