Contabil/Accountant

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ACCOUNTESS active.

Vezi toate job-urile Contabil/Accountant active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: ACCOUNTESS
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.04.2021

    Accountess înseamnă o echipă de 40 de specialiști în consultanță financiar-contabilă și fiscală, consultanță în domeniul resurselor umane și audit.
    Preocuparea noastră principală este susținerea dezvoltării organizațiilor cu care colaborăm. Suntem co-participanți la calitatea vieții profesionale a partenerilor noștri și consultanții de care orice afacere are nevoie.

    Cerinte

    Te potrivesti in echipa Flip daca:

    Ai experienta minim 1-2 ani in domeniul contabilitatii;
    Ai cunoștințe bune de operare Word si Excel;
    Ai o atentie deosebita la detalii;
    Esti adaptabil, iti place sa lucrezi in echipa si intr-un mediu dinamic;
    Esti o persoană organizata, responsabila si prietenoasa;
    Experienta pe acest rol, intr-un alt eCommerce, este un punct bonus.

    Responsabilitati

    Efectuarea platilor catre vanzatori, furnizori, retururi, etc;
    Inregistrarea reparatiilor efectuate de Flip;
    Verificarea preturilor de achizitie;
    Corespondenta cu departamentul de contabilitate;
    Contabilitate primara;
    Organizarea si inregistrarea facturilor din cursul unei luni;
    Raportarea catre Fondul de Mediu si catre firma de consultanta pentru raportarea deseurilor;
    Solicitarea si organizarea documentelor necesare dosarului de personal al fiecarui salariat.

    Alte informatii

    Ce ofera acest rol?
    Iti promitem ca va fi o experienta de invatare fantastica pentru tine! Intr-un startup lucrurile sunt foarte dinamice si situatiile ce necesita rezolvare sunt foarte variate, asa ca vei invata intr-un an, cat altii in 10. Vei invata nu doar lucruri din domeniul tau de expertiza, ci din aproape toate. Mai mult, vei experimenta pe propria piele cum este sa lucrezi intr-un start-up in crestere rapida.
    Salariu competitiv, in functie de experienta ta.
    Oportunitati de crestere salariala, in functie de performanta si rezultate.
    Beneficii extra-salariale, precum abonament 7Card, abonament de sanatate.
    Un mediu de lucru dinamic si placut: punem mare accent pe lucrul in echipa si pe dezvoltarea fiecarui membru. Ne place sa fim productivi, sa ne simtim bine la lucru si mai ales sa ne atingem obiectivele impreuna ca echipa!
    Vei lucra de la birourile Flip.ro - Zona Piata Romana, iar la alegerea ta, putem stabili 1 - 2 zile pe saptamana in care poti lucra remote.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Strainatate,

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (312)