Analist Controlling Junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BCR active.

Vezi toate job-urile Analist Controlling Junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: BCR
Domeniu:
  • Banci
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 25.05.2021
    Remote work: On-site

    Despre echipa noastra:
    Suntem peste 6000 de oameni la BCR. Si, pe cat de multi, pe atat de diferiti. Ne place sa credem, insa, ca diversitatea noastra de idei, atitudini, pasiuni, trairi sau origini ne infrumuseteaza cultura si adauga valoare muncii noastre. Echipa Departamentului Corporate Controlling din cadrul Directiei Controlling este in cautarea unui coleg / unei colege care sa preia rolul de Analist Controling.

    Responsabilitatile tale:

    • Dezvolti si executi rapoarte si analize pentru conducerea executiva a bancii;
    • Monitorizezi, prelucrezi si raportezi periodic informatiile legate de vanzari;
    • Participi la organizarea proceselor anuale de bugetare, trimestriale de prognoza financiara si alte proiectii financiare ad-hoc prin stabilirea calendarului, facilitarea comunicarii tuturor detaliilor intre departamentele participante, consolidarea cifrelor pe linii de afaceri, verificarea rezultatelor, analizarea rezultatelor si comunicarea rezultatelor catre departamentele responsabile;
    • Participi la construirea bugetului de venituri si cheltuieli si a prognozelor financiare pentru subsidiarele internalizate;
    • Intocmesti si prezinti analize ad-hoc pentru cifrele de previziune / buget.
    Profilul tau:
    • Studii superioare, de preferat in domeniul economic;
    • Experienta profesionala de minim 1 an in zona de analiza si raportare;
    • Cunostinte economice si financiare;
    • Cunostinte despre piata bancara;
    • Limba engleza – nivel avansat;
    • Microsoft Office (in special Microsoft Excel si Microsoft Powerpoint – nivel avansat);
    Beneficiile tale:
    • Oportunitatea de a te dezvolta intr-una dintre cele mai importante institutii bancare din Europa Centrala si de Est;
    • Un program de lucru flexibil si work from home;
    • Sedii centrale moderne si usor accesibile, in zona Grozavesti (Pentru moment, din cauza situatiei Covid-19, cei mai multi dintre noi lucram de acasa);
    • Asigurare medicala privata;
    • Pana la 27 zile de concediu de odihna in functie de anii de experienta profesionala;
    • Zile libere platite pentru evenimente neasteptate;
    • Zi libera de ziua ta de nastere;
    • Facilitati bancare si extra beneficii pentru pensia privata;
    • Plan de beneficii flexibile prin platforma Benefit online.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre BCR. Consultati Politica de procesare a datelor personale a BCR >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Otopeni,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Buftea, Otopeni,

    Vezi job-uri similare (133)