Back end developer

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 03.03.2021

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal,  de 10 ani pe piata din Romania cu peste 500 de salariati temporari pusi la dispozitia clientilor nostrii cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    Experiență profesională relevantă;
    Portofoliu şi experienţă dovedită în dezvoltare soluții web (site-uri web, magazine online, aplicații Intranet)
    Cunoștințe privind dezvoltarea web folosind Java și Spring Framework;
    Asamblare pagini web(HTML, CSS, JS plus tehnologiile conexe)
    Fluent/a in limba engleza;
    Atentie la detalii;
    Aplicarea constanta a procedurilor de lucru adoptate de companie;
    A fi la curent cu ultimele tehnologii in domeniul web, mobile si email;
    Dezvoltarea continua a cunostintelor cu privire la platformele si standardele web si mobile development, a performantei si a experientei utilizatorului si impartasirea acestora;
    Abilitatea de a respecta deadline-uri restranse si de a face fata modificarilor de ultima ora.

    Responsabilitati

    Dezvoltare de website-uri şi aplicații web interactive şi orientate către consummator;
    Administrarea site-urilor şi aplicațiilor web aflate în portofoliu (de la website-uri simple la platforme şi aplicații complexe);
    Dezvoltarea şi implementarea de noi funcționalități pentru website-urile din portofoliu;
    Identificarea bug-urilor şi corectarea în cel mai scurt timp a erorilor de funcționare ale website-urilor;
    Implementarea design-urilor grafice ale paginilor web.

    Avantajul de a lucra pe proiecte importante pentru clienti cunoscuti pe plan international;
    • Program full-time organizat astfel incat sa poti avea si o viata sociala;
    • Pachet salarial competitiv, bazat pe cunostintele si experienta detinuta;
    • Posibilitatea unei cresteri salariale continue
    • Oportunitatea de a-ti dezvolta abilitatile prin lucrul cu cele mai noi tehnologii din domeniu;
    • Colegi de echipa de la care vei avea mereu ceva de invatat.