REPREZENTANT TEHNIC - INTERN

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile CEZ Romania Grup active.

Vezi toate job-urile REPREZENTANT TEHNIC - INTERN active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: CEZ Romania Grup
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Pitesti
  • Actualizat la: 25.03.2021
    Scurta descriere a companiei

    Despre Grupul CEZ în România

    Grupul CEZ în România este reprezentat prin 8 companii – Distribuție Energie Oltenia, CEZ România, CEZ Vânzare, CEZ Trade, Tomis Team, MW Invest, Ovidiu Development şi TMK Hydroenergy Power.

    Grupul CEZ este prezent pe piaţa românească încă din anul 2005, odată cu preluarea companiei de distribuţie a energiei electrice Electrica Oltenia SA.

    Cerinte

    CE AȘTEPTĂM DE LA TINE

     Să fii student în an final /absolvent de studii tehnice cu rezultate deosebite pe parcursul studiilor universitare;
     Să ai o atitudine deschisă, interes și dorința de a învăța;
     Să ai capacitate de analiză și sinteză, abilități de organizare și prioritizare sarcini;
     Cunoștințe medii de utilizare a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
     Limba engleză vorbit /scris - nivel mediu.

    Responsabilitati

    CE VEI FACE
    Pentru acest post, vei învăța să:
     Oferi utilizatorilor informatii cu privire la etapele procesului de racordare, emitere, actualizare Avize de amplasament/Avize Tehnice de Racordare/Certificate de Racordare/Incredintari directe/Contracte de racordare/deviere;
     Oferi clientilor noi consultanta privind completarea cererilor si a chestionarului energetic, in vederea emiterii Avizelor Tehnice de Racordare si Avizelor de Amplasament
     Primesti si inregistrezi cererile si documentele specifice procesului de racordare si emitere avize de amplasament
     Urmaresti si sa intreti informatiile in SAP, pe parcusul derularii procesului de racordare la retea.
     Monitorizezi stadiille si modul de solutionare al petitiilor repartizate in cadrul serviciului
     Formulezi si sa transmiti raspunsuri catre utilizatori
     Intocmesti raportari lunare, trimestriale privind procesul de racordare

    Ca membru al echipei vei lucra alături de specialiști în domeniu și sub îndrumarea Sefului de Centru Extinderea Retelei. Totodată, vei avea ocazia să îți dezvolți abilitățile în domeniul energetic și legislația conexă.

    CE ÎȚI OFERIM
     Un program de internship plătit pe o perioadă de 4 luni, un program de lucru zilnic de 8 ore , începând cu data de 01.04.2021;
     Șansa de a construi o carieră în cadrul operatorului de distribuție, învățând de la cei mai experimentați specialiști;
     Un mentor/ îndrumător care îți va oferi suport pe toată perioada desfășurării programului de internship;
     Posibilitatea de a te implica în activitățile zilnice, proiectele și prezentările viitorilor colegi;
     Îmbunătățirea cunoștințelor teoretice și practice privind activitatea de distribuție a energiei electrice;