Arhitect / Urbanist - proiecte de mobilitate si regenerare urbana (Junior / Midd Level))

Angajator: QLT® Group România | Recrutare
Domeniu:
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Constructii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.03.2021
    Scurta descriere a companiei

    MISIUNEA QLT® Group România | Recrutare

    Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta. Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.

    Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul candidatilor si capacitatea acestora de a se integra si de a aduce plus valoare echipelor in care vor fi integrați.

    "Pesimistul vede dificultăți în orice oportunitate. Optimistul găsește oportunități în orice dificultate.” (Winston Churchill)"

    Cerinte

    Arhitect / Urbanist (Junior/Middle Level)

    Compania dezvolta solutii tehnice pentru firme si comunitati locale de mobilitate urbana, regenerare urbana si efiecienta energetica prin atragere de fonduri UE.

    Cerinte:
    • Studii finalizate de urbanism sau arhitectura;
    • Se accepta si absolventi cu proiecte derulate / portofoliu minim;
    • Experienta pe un post similar;
    • Cunostinte de limba engleza;
    • Carnet auto categoria B.
    • Disponibilitate la deplasari.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    • Realizare de planuri/ ilustrații pentru concepte de amenajare a unor spații urbane;
    • Machetare 3D a proiectelor de amenajare urbană;
    • Corelare cu alte specialități (rezistență, instalații);
    • Respectarea termenelor limită de predare a fiecărei etape;
    • Implicare pentru realizarea de documentații de tip S.F. (Studiu de fezabilitate), D.A.L.I. (Documentație de avizare a lucrărilor de intervenții), D.T.A.C. (Documentație tehnică pentru autorizația de construire), P.T. (Proiect tehnic).

    Alte informatii

    Oferta:
    • Salariu negociabil + bonusuri/proiecte si prime anuale;
    • Traininguri de specialitate si logistica necesara;
    • Echipa dinamica formata din profesionisti;
    • Companie cu vechime in piata si proiecte derulate cu succes;
    • Locatie birou accesibila, langa Metroul Aurel Vlaicu.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Otopeni,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (89)