Sudor

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Altele
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Constanta
  • Actualizat la: 05.03.2021

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    • Studii medii absolvite;
    • Experienta in domeniu 3,4 ani de zile, in piese de vase sub presiune de sudura si/sau conducte cu calitate radiologica; • Respectarea si urmarirea proceselor de lucru;
    • Procese de sudare: GTAW (TIG) / GMAW (MAG/MIG);
    • Certificare de Sudor in conformitate cu EM ISSO 9606-1 / Cod ASME Sec.IX;
    • Experienta in constructia si asamblarea recipientelor sub presiune / conducte din otel inalt aliat / aluminiu pentru instalatii de inginerie de proces;
    • Cunoasterea echipamentelor de sudura, configurarea parametrilor de sudura si manipularea simultana a diferitelor metale de umplere;
    • Cunostiinte bune in citirea schitelor de constructie, a izometriei si a specificatiilor procedurii de sudare (WPS);
    • Cunoasterea limbii germane (reprezinta avantaj);
    • Cunoasterea limbii engleze (reprezinta avantaj).

    Responsabilitati

    • Sudarea pieselor a vaselor sub presiune din otel si aluminiu inalt, aliate si a conductelor in pozitie stationara cu procesele de sudare TIG, MAG/MIG;
    • Dispunerea sudurii si montarea tevilor din otel si aluminiu si a pieselor recipientelor sub presiune pe baza desenelor / izometriei de constructie;
    • Respectarea instructiunilor de lucru si sudare a companiei;
    • Respectarea policitilor si procedurilor de siguranta, asa cum sunt prezentate in manualul de siguranta;
    • Utilizarea instrumentelor de masurare conventionale si de precizie.

    Alte informatii

    Beneficii:

    • Pachet salarial atractiv corelat cu nivelul de experienta;
    • Sanse de dezvoltare in cadrul companiei;
    • Posibilitatea de a pleca in diferite traininguri in Germania, pentru specializare si dezvoltare profesionala.