Sudor

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile GiGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Sudor active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: GiGroup Romania
Domeniu:
  • Altele
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Constanta
  • Actualizat la: 19.03.2021

    We #changelives! Descoperă oportunități globale cu GI Group Holding, un pionier în servicii HR care valorizează și promovează evoluția carierei tale.

    Parte a unei echipe de peste 6700 de specialiști prezenți în 34 de țări, noi ne angajăm să dezvoltăm piața muncii prin soluții inovatoare și personalizate. Alege să lucrezi într-un mediu care apreciază valoarea personală și profesională.

    Construiește-ți cariera cu noi! Contactează-ne pentru a explora cum te putem ajuta.

    Cerinte

    • Studii medii absolvite;
    • Experienta in domeniu 3,4 ani de zile, in piese de vase sub presiune de sudura si/sau conducte cu calitate radiologica; • Respectarea si urmarirea proceselor de lucru;
    • Procese de sudare: GTAW (TIG) / GMAW (MAG/MIG);
    • Certificare de Sudor in conformitate cu EM ISSO 9606-1 / Cod ASME Sec.IX;
    • Experienta in constructia si asamblarea recipientelor sub presiune / conducte din otel inalt aliat / aluminiu pentru instalatii de inginerie de proces;
    • Cunoasterea echipamentelor de sudura, configurarea parametrilor de sudura si manipularea simultana a diferitelor metale de umplere;
    • Cunostiinte bune in citirea schitelor de constructie, a izometriei si a specificatiilor procedurii de sudare (WPS);
    • Cunoasterea limbii germane (reprezinta avantaj);
    • Cunoasterea limbii engleze (reprezinta avantaj).

    Responsabilitati

    • Sudarea pieselor a vaselor sub presiune din otel si aluminiu inalt, aliate si a conductelor in pozitie stationara cu procesele de sudare TIG, MAG/MIG;
    • Dispunerea sudurii si montarea tevilor din otel si aluminiu si a pieselor recipientelor sub presiune pe baza desenelor / izometriei de constructie;
    • Respectarea instructiunilor de lucru si sudare a companiei;
    • Respectarea policitilor si procedurilor de siguranta, asa cum sunt prezentate in manualul de siguranta;
    • Utilizarea instrumentelor de masurare conventionale si de precizie.

    Alte informatii

    Beneficii:

    • Pachet salarial atractiv corelat cu nivelul de experienta;
    • Sanse de dezvoltare in cadrul companiei;
    • Posibilitatea de a pleca in diferite traininguri in Germania, pentru specializare si dezvoltare profesionala.

    Aplica fara CV
    Constanta,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Constanta,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Brasov, Constanta,