Asistent Farmacie/Vanzator produse naturiste

Angajator: FDC Natura Group
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Sibiu
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 19.04.2021
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Ne-ar plăcea dacă ai avea

     Studii superioare sau postliceale în cadrul unei facultăți cu specific farmaceutic, sau cursuri de specialitate relevante
     Cunoștințe medii de operare a calculatorului și a pachetului MS Office (Word, Excel, Outlook)
     Cunoștințe legate de ingrediente naturale, remedii, plante și moduri de administrare
     Simțul răspunderii și bune abilități de comunicare și convingere
     Gândire pozitivă, orientată spre a obține succesul în orice domeniu de activitate
     Dorința de a învăța lucruri noi și de a interacționa cu oamenii.

    Responsabilitati

    Principalele responsabilități ale Asistentului de Farmacie

     Studierea produselor, a ingredientelor acestora si a modurilor de folosire;
     Identificarea nevoilor clientilor in alegerea produselor potrivite acestora;
     Capacitatea de a acumula rapid informatii despre produsele noastre;
     Promovarea si comercializarea produselor din magazine intr-un mod profesional;
     Preluarea marfii in magazine, introducerea lor in sistem si aranjarea acestora la raft;
     Incasarea si verificarea platilor numerar/card;
     Recomandarea produselor in functie de cererea clientului;
     Identificarea produselor expirate, eliminarea acestora de la raft si operarea lor in sistem;
     Organizarea la raft a produselor aflate in campanie;
     Comunicarea cu seful de magazin si ASM-ul in momentul in care identificati o problema;
     Efectuarea si mentinerea curateniei zilnice in magazin;
     Participarea la inventare.