Internship HR (Recrutare)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Teilor active.

Vezi toate job-urile Internship HR (Recrutare) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: Teilor
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: stagiu de practica
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Mioveni
  • Pitesti
  • Actualizat la: 18.03.2021
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Internship HR
    Cerinte:

    Primii pasi in cariera sunt grei, mai ales intr-un domeniu cum este HR-ul!
    Cautam studenti interesati de un Internship (platit) in domeniul Resurselor Umane (Recrutare)!

    Candidatul ideal

    - Studii Superioare in curs in sfera stiintelor umaniste (Psihologie, Sociologie sau Resurse Umane)
    - Perseverent si dornic de a invața lucruri noi si bune abilitati in comunicare si relationare;
    - Capacitate buna de coordonare si de prioritizare a activitatilor;
    - Limba engleza – avansat;

    Responsabilitati

    - Ofera suport consultantilor pentru proiectele lor;
    - Sortarea si introducerea CV-urilor in baza noastra de date; Screening si selectie CV-uri;
    - Cautarea de noi candidati in acord cu cerintele postului vacant;
    - Programarea candidatilor pentru interviurile sustinute de catre consultant;
    - Participarea la interviuri la cererea consultatilor dupa un induction in prealabil;
    - Sustinere interviuri telefonice dupa un induction in prealabil;
    - Feedback catre candidatii selectati cu privire la rezultatul/etapele procesului de selectie;
    - Testare candidati.

    Alte informatii

    Iti oferim:

    - Program flexibil part-time (iti alegi singur/a intervalul orar in functie de disponibilitatea ta) si iti oferim expertiza noastra, astfel incat tu sa castigi experienta si sa fii pregatit pentru un start excelent in cariera.
    - Planuri de Dezvoltare Profesionala si training in cadrul companiei;
    - Posibilitate de angajare la finalizarea internship-ului (in functie de performanta);

    CV-urile insotite de o poza si scrisoare de intentie/mesaj (in care specificati de ce doriti sa participati la acest program de Internship) primesc un plus :)

    Multumim tuturor aplicantilor!
    Abia asteptam sa te cunoastem!

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Teilor. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Teilor >>

    Aplica fara CV
    Craiova, Pitesti, Slatina,