Inginer Tehnolog

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Dragasani
  • Actualizat la: 04.03.2021

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group recruteaza Inginer Tehnolog pentru clientul sau, lider in domeniul productiei rotilor auto. Obiectul de activitate al companiei il reprezinta design-ul, sistemele de functionare si productia jantelor pentru masini mici si vehicule comerciale.

    Candidatul ideal:

    - Studii superioare Inginerie absolvite (TCM, AR, Roboti Industriali sau domeniul similar);
    - Experienta de minim 3 ani pe un post similar;
    - Bune cunostinte MS Office, cunostintele de SAP prezinta avantaj;
    - Abilitati de coordonare și organizare a activitatii de productie;
    - Bune abilitati organizatorice, atentie la detalii;
    - Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat.

    Responsabilitati

    • Monitorizeaza procesul de productie, intocmeste analize si initiaza actiuni corective si preventive in scopul imbunatirii continue a indicatorilor de performanta ai procesului de productie ;
    • Initiaza actiuni preventive si corective in vederea aplicarii si respectarii normelor de securitate si sanatate in munca, apararea impotriva incendiilor si mediu;
    • In colaborare cu celelalte societati din Grup, dezvolta activitatea de bechmarking pentru optimizarea fluxurilor productive;
    • Monitorizeaza evolutia tipurilor de neconformitati de produs si proces si initiaza analize utilizand tehnici statistice (SPC Management)
    • Acorda asistenta tehnica la executia si repararea SDL-urilor in cadrul Atelierului Scularie;
    • Intocmeste referate de necesitate in SAP in vederea aprovizionarii de materiale, SDL-uri, DCV-uri;
    • Primeste, inregistreaza, manipuleaza documentele care intra in atelierul de productie/Serviciul fabricatie;
    • Propune actiuni corective si preventive pentru asigurarea mentenantei preventive si predictive si colaboreaza strans cu Serviciul Mentenanta in acest sens; urmareste implementarea acestora pana la rezolvarea lor.

    Pentru mai multe informatii, nu ezitati sa ne contactati la numarul 0731 520 869.