Consultant Vanzari

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Personnel Outsourcing active.

Vezi toate job-urile Consultant Vanzari active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 09.04.2021

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal, de 10 ani pe piata din Romania cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), suntem o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    Cerinte:
    - Minim 1-2 ani experienta in vanzari B2B;
    - Studii medii/superioare finalizate sau in curs de finalizare;
    - Profil de Hunter;
    - Persoana comunicativa, cu reale abilitati de vanzare si negociere, orientata catre rezultate si cu incredere in sine;
    - Disponibilitate pentru deplasari;
    - Permis de conducere categoria B – reprezinta avantaj.
    AVANTAJE:
    - Cunoasterea pietei IT si a particularitatilor ei;
    - Experienta in vanzari (domeniul serviciilor IT);
    - Cunostinte specifice produselor si solutiilor IT;

    Responsabilitati

    - Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti in segmentul de business;
    - Atragerea de noi clienti;
    - Mentinerea legaturii si fidelizarea clientilor existenti;
    - Identificarea nevoilor clientilor si oferirea de consiliere;
    - Gestionarea intregului flux de vanzare: ofertare, negociere, vanzare;
    - Urmarirea pietei si a ofertelor concurentei propunand strategii si noi modalitati de abordare;
    - Adaptare si flexibilitate in cadrul unei echipe de vanzari;
    - Verificarea incasarilor facturilor in conditiile si in termenele stabilite pentru clientii de care raspunde.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Procent negociabil din contractele semnate / proiectelor concretizate;
    - Laptop, telefon, masina;
    - Lucru intr-o echipa tanara si dinamica;
    - Salariul fix plus bonusuri in functie de performante;

    BUCURESTI, Job national

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (19)