Consultant Vanzari

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.02.2021

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal,  de 10 ani pe piata din Romania cu peste 500 de salariati temporari pusi la dispozitia clientilor nostrii cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    Cerinte:
    - Minim 1-2 ani experienta in vanzari B2B;
    - Studii medii/superioare finalizate sau in curs de finalizare;
    - Profil de Hunter;
    - Persoana comunicativa, cu reale abilitati de vanzare si negociere, orientata catre rezultate si cu incredere in sine;
    - Disponibilitate pentru deplasari;
    - Permis de conducere categoria B – reprezinta avantaj.
    AVANTAJE:
    - Cunoasterea pietei IT si a particularitatilor ei;
    - Experienta in vanzari (domeniul serviciilor IT);
    - Cunostinte specifice produselor si solutiilor IT;

    Responsabilitati

    - Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti in segmentul de business;
    - Atragerea de noi clienti;
    - Mentinerea legaturii si fidelizarea clientilor existenti;
    - Identificarea nevoilor clientilor si oferirea de consiliere;
    - Gestionarea intregului flux de vanzare: ofertare, negociere, vanzare;
    - Urmarirea pietei si a ofertelor concurentei propunand strategii si noi modalitati de abordare;
    - Adaptare si flexibilitate in cadrul unei echipe de vanzari;
    - Verificarea incasarilor facturilor in conditiile si in termenele stabilite pentru clientii de care raspunde.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Procent negociabil din contractele semnate / proiectelor concretizate;
    - Laptop, telefon, masina;
    - Lucru intr-o echipa tanara si dinamica;
    - Salariul fix plus bonusuri in functie de performante;