Expert Infrastructura

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Hunt Recruitment active.

Vezi toate job-urile Expert Infrastructura active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Hunt Recruitment
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.04.2021

    Hunt Group – a mix of recruitment (executive search and head hunting) and outsourcing activities in industries such as IT, oil&gas, banking, finance and automotive.

    Cerinte

    - Definirea, implementarea si dezvoltarea solutiilor de automatizare si orchestrare pentru platforme virtuale.
    - Instalarea, monitorizarea, administrarea si operarea sistemele Linux cat si platformelor virtuale ESX si vCenter

    Responsabilitati

    - Cunostinte avansate DEVOPS (Jenkins, Ansible Tower, GitLab, JIRA, Docker, Kubernetes, Nexus, Marvel, JIRA, Sonar, Bash scripting si Yaml)
    - Cunostinte automatizare, orchestrare si self-provisioning;
    - Cunostinte specifice de programare shell script, Python;
    - Cunostinte avansate virtualizare VMware, Hyper-V, Oracle VM;
    - Cunostinte avansate sisteme operare Linux;
    - Cunostinte generale sisteme operare Windows;
    - Cunostinte metodologie ITIL;
    - Studii superioare de profil tehnic (automatica, inginerie electrica, matematica, cibernetica si informatica), absolvite, cu diploma;
    - Experienta de lucru in mediul informatic de minimum 5 ani, din care minimum 3 ani in administrarea de sisteme Linux si platforme virtuale ESX si HyperV;
    - Experienta in administrarea serverelor Windows;
    - Experienta in implementare/administrare solutii de orchestrare si automatizare platforme virtuale;
    - Capacitatea de a lucra independent, in mod proactiv, abilitate de negociere si lucru in echipe eterogene;
    - Capacitatea de a intelege nevoile de business;
    - Orientare catre rezultat, abilitati de organizare si management de proiect;
    - Excelenta cunoastere a limbii engleze (limba franceza reprezinta un plus).

    Aplica fara CV
    Remote

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (155)