Tehnician CNC

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 02.03.2021

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    -Studii medii sau superioare tehnice;
    - Experienta anterioara in prelucrari prin aschiere (de preferat pe strung CNC );
    -Cunostinte programare si operare masini cu comanda numerica (constituie un avantaj cunoasterea limbajului de operare FANUC);
    - Cunostinte de interpretare desen tehnic si verificari repere fabricate ( experienta in utilizarea instrumentelor de masura);
    -Disponibilitate pentru lucru in 2 schimburi

    Responsabilitati

    -Pregatesti materialele si sculele folosite in conformitate cu instructiunile de lucru si comanda de productie;
    -Ajustezi programele CNC pentru procesul de productie;
    -Observi procesul si operarea masinii pentru verificarea acuratetii setarilor si detectarea disfunctionalitatilor sau prelucrarii neconforme;
    -Verifici produsele calitativ dupa prelucrare pentru respectarea desenului de executie a reperului (respectarea tolerantelor de pe desen);
    -Verifici reperul dimensional dupa prelucrare, utilizand instrumente de masura si control dedicate (subler,micrometru,proiector,microscop);

    Alte informatii

    Beneficii:
    -Salariu atractiv si tichete de masa;
    -Bonus lunar de performanta;
    -Al 13-lea salariu;
    -Ore suplimentare platite dublu;
    -Asigurare medicala pentru tine si familia ta;
    -Transport asigurat din Timisoara si Dumbravita;
    -Pachet de discount pentru activitati sportive & wellness.