Tehnician CMM

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 03.03.2021

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    -Studii superioare in domeniul tehnic;
    -Experienta relevanta intr-o pozitie similara;
    -Foarte buna cunoastere a pachetului Office;
    -Limba engleza-nivel mediu/avansat;

    Responsabilitati

    -Realizarea, adaptarea, editarea programelor 3D respectand cerintele clientului (desenul piesei);
    -Intocmirea rapoartelor dimensionale, prelucrarea datelor colectate in timpul masuratorilor, realizarea rapoartelor cadru pentru modificarea matritelor (model real vs model CAD);
    -Colectarea de datelor pentru studiul R&R si capabilitati (Minitab);
    -Configurarea dispozitivelor de fixare a pieselor si realizarea caietelor de sarcina pentru cele necesare;
    -Utilizarea de echipamentelor traditionale de masura (proiector de profil, rugozimetru, microscop, comparator digital, subler);
    -Realizarea de instructiuni de lucru (modul de prindere, dispozitive necesare, programul utilizat);
    -Numerotarea tuturor cotelor de pe desen in raport cu raportul dimensional;
    -Cunostinte avansate de desen ehnic, standard ISO, ASME, ISO, ISO 5459;
    -Experienta ridicata pe un soft specific masina 3D (preferabil MCosmos).

    Alte informatii

    Beneficii:
    -Lucrul intr-o companie de renume in domeniul automotive;
    -Mediu de lucru dinamic si provocator;
    -Beneficii financiare atractive
    -Un loc de munca stabil si sigur.