Contabil Sef - Ilfov

Angajator: Hays Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Ilfov
  • Actualizat la: 03.03.2021

    Hays is the leading global specialist recruitment group. We are the experts in recruiting qualified, professional and skilled people across a wide range of specialised industries and professions.

    We operate across the private and public sectors, dealing in permanent positions, contract roles and temporary assignments. At Hays, we believe the right job can transform a person's life and the right person can transform a business.

    Cerinte

    Experienta relevanta pe o pozitie similara;
    Studii superioare in domeniul financiar contabil;
    Abilitati de lucru cu sisteme ERP (SAP Navision constituie un avantaj);
    Cunostinte de operare MS Office;
    Cunostinte de limba engleza-nivel mediu;

    Responsabilitati

    Întocmeste si verifica balanta de verificare lunara;
    Inchide lunar conturile de venituri si cheltuieli, conturile de TVA;
    Efectueaza reevaluarea creantelor, datoriilor si conturilor de disponibilitati in valuta;
    Calculeaza coeficientul K, de descarcare variatii din activitatea de productie si asigura inregistrarea in contabilitate a operatiunilor aferente
    Verifica statele de salarii si asigura inregistrarea in contabilitate a operatiunilor aferente
    Calculeaza si tine evidenta amortizarii, conform regulilor locale si ale Grupului & participarea la activitatile de audit;
    Asigura lunar reconcilierea registrelor de mijloacelor fixe si amortizare cu balanta de verificare, conform regulilor locale si ale Grupului
    Asigura evidenta obictelor de inventar & urmareste lunar descarcarea corecta a conturilor 471,472;
    Pregatire si intocmire declaratii fiscale: TVA, impozit pe profit, VIES, intrasat, statistica, BNR, relatia cu ANAF;