Contabil Sef - Ilfov

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Hays Romania active.

Vezi toate job-urile Contabil Sef - Ilfov active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Hays Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Ilfov
  • Actualizat la: 03.05.2021
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Experienta relevanta pe o pozitie similara;
    Studii superioare in domeniul financiar contabil;
    Abilitati de lucru cu sisteme ERP (SAP Navision constituie un avantaj);
    Cunostinte de operare MS Office;
    Cunostinte de limba engleza-nivel mediu;

    Responsabilitati

    Întocmeste si verifica balanta de verificare lunara;
    Inchide lunar conturile de venituri si cheltuieli, conturile de TVA;
    Efectueaza reevaluarea creantelor, datoriilor si conturilor de disponibilitati in valuta;
    Calculeaza coeficientul K, de descarcare variatii din activitatea de productie si asigura inregistrarea in contabilitate a operatiunilor aferente
    Verifica statele de salarii si asigura inregistrarea in contabilitate a operatiunilor aferente
    Calculeaza si tine evidenta amortizarii, conform regulilor locale si ale Grupului & participarea la activitatile de audit;
    Asigura lunar reconcilierea registrelor de mijloacelor fixe si amortizare cu balanta de verificare, conform regulilor locale si ale Grupului
    Asigura evidenta obictelor de inventar & urmareste lunar descarcarea corecta a conturilor 471,472;
    Pregatire si intocmire declaratii fiscale: TVA, impozit pe profit, VIES, intrasat, statistica, BNR, relatia cu ANAF;

    BUCURESTI, Ilfov, Otopeni,

    Aplica fara CV
    Ilfov, Ploiesti,

    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Vezi job-uri similare (8)