Claims Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Gi Group Romania active.

Vezi toate job-urile Claims Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Asigurari - Intermedieri financiare active pe Hipo.ro

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 03.03.2021

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group recruteaza Claims Specialist, pentru partenerul sau, unul dintre cei mai mari furnizori de asigurări de viață și pensii administrate privat, cu o activitate de peste 19 ani si peste 2 milioane de clienti.

    Candidatul ideal:

    -Minim 3 ani experienta relevanta;
    -Studii Superioare absolvite;
    -Bune abilitati de comunicare;
    -Persoana atenta la detalii, organizata;
    -Limba engleza – nivel convesational;
    -Excel nivel mediu-avansat.

    Constituie avantaj:

    -Cunoștințe medicale și un istoric demonstrat de coordonare de echipă sau proiecte
    -Studiile medicale

    Responsabilitati

    -reprezentarea companiei în interacțiunea cu clienții și partenerii, oferindu-le consiliere și o experiență cât mai plăcută;
    -gestionarea solicitărilor de despăgubire, în mod prompt și corect;
    -pregătirea și analiza rapoartelor periodice (lunare, trimestriale, anuale) necesare pentru monitorizarea indicatorilor de performanță ai departamentului și formularea de propuneri de îmbunătățire a acestor indicatori;
    -efectuarea verificărilor de control calitativ al activității și formularea propunerilor de măsuri corective corespunzătoare;
    -contribuirea la implementarea proiectelor strategice și la dezvoltarea și testarea sistemelor electronice utilizate, uneori asumând rolul de project lead.

    Alte informatii

    Beneficii:

    -Un mediu de lucru placut si dinamic;
    -Tichete de masa;
    -Decontare transport;
    -Asigurare de viata;
    -Abonament medical;
    -Bonus anual in functie de performanta.

    Pentru mai multe informatii ne puteti contacta la numarul de telefon 0731 520 869 - Cristina Tanasoiu