Analist Financiar

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Humangest Group active.

Vezi toate job-urile Analist Financiar active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Humangest Group
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 06.06.2021

    Humangest Romania este parte a grupului SGB Humangest Holding, grup cu capital integral italian, specializat in consultanta in domeniul resurselor umane. Obiectivul nostru este sa oferim partenerilor, candidatii potriviti nevoilor lor, precum si idei inovatoare pentru problemele ce pot aparea in domeniul resurselor umane. Humangest Group iti ofera solutii in gasirea unui loc de munca, atat in cadrul echipei noastre, cat si in cadrul companiilor client.

    Cerinte

    Pentru unul din clientii nostri, lider pe piata in automatizarea de procese, recrutam un Analist Financiar.

    Durata contractului: 2 ani (maternity leave) cu posibilitatea de prelungire

    Cerinte:

    • Cel puţin 1 an de experienţă contabila anterioara într-un mediu multinaţional;
    • Studii superioare în contabilitate / finanţe ;
    • Cunoştinţe avansate Excel, SAP, preferabil GIBIS, FDS, Tableau, Compass
    • Buna cunoastere a limbii engleze, scris şi vorbit ;
    • Persoana orientata catre rezultat, atenta la detalii si autonoma;

    Responsabilitati

    • Revizuirea costurilor din departamentul IT (facturi furnizori, costul forţei de muncă, alocaţii etc)
    • Calculul şi înregistrarea cheltuielilor si veniturilor normele GAAP din SUA ;
    • Raportarea costurilor, bazat pe normele US GAAP – in GIBIS;
    • Analize de costuri si refacturari;
    • Rapoarte (în sistemul de raportare financiară), comenzil săptămânale şi lunare şi pregătirea listei cu toate comenzile pe linii de afaceri;
    • Efectuarea controlului asupra operaţiunii de inventar, evaluarea mişcărilor stocurilor şi reconcilierea registrului jurnal cu registrul inventar ;
    • Elaborarea de proiecte şi rapoarte de inventar cerute de Directorul Financiar, managementul local şi regional.
    • Acordarea de sprijin pentru Directorul Financiar în procesul de închidere de sfârşit de lună

    Alte informatii

    • Salariu atractiv;
    • Pachet de beneficii
    • Posibiliatea de a lucra remote in perioada urmatoare

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (61)