SPECIALIST DEZVOLTARE ZONAL - INTERNSHIP

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile CEZ Romania Grup active.

Vezi toate job-urile SPECIALIST DEZVOLTARE ZONAL - INTERNSHIP active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: CEZ Romania Grup
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: part-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Slatina
  • Actualizat la: 20.02.2021
    Scurta descriere a companiei

    Despre Grupul CEZ în România

    Grupul CEZ în România este reprezentat prin 8 companii – Distribuție Energie Oltenia, CEZ România, CEZ Vânzare, CEZ Trade, Tomis Team, MW Invest, Ovidiu Development şi TMK Hydroenergy Power.

    Grupul CEZ este prezent pe piaţa românească încă din anul 2005, odată cu preluarea companiei de distribuţie a energiei electrice Electrica Oltenia SA.

    Cerinte

    Student in an final /absolvent de studii tehnice cu rezultate deosebite pe parcursul studiilor universitare;
    Atitudine deschisa, interes si dorinta de a invata;
    Capacitate de analiza si sinteza, abilitati de organizare si prioritizare sarcini;
    Cunostinte medii de utilizare calaculatorului (Microsoft Office:Word, Excel, Power Point; autocad);
    Limba engleza vorbit /scris - nivel mediu.

    Responsabilitati

    CE VEI FACE

    Prin aplicarea la efectuarea stagiului de internship, pe acest post, se vor dobandi cunostinte privind :
    Aplicatia informatica GIS destinata stocarii informatiilor referitoare la caracteristicile tehnice si geografice ale instalatiilor energetice;
    Componentele sistemului energetic de distributie a energiei electrice (Retele electrice de distributie, Statii de transformare , posturi de transformare, echipamente montate in instalatiile electrice, caracteristici tehnice ale acestora )
    scheme electrice monofilare. elemente componenente ale retelelor din patrimoniul Distributie Energie Oltenia
    Notiuni privind mentenanta retelelor electrice de distributie
    Notiuni privind lucrarile de investitii
    Parametrii de calitate ai serviciului de distributie. Parametrii de calitate ai energiei electrice. Evenimente accidentale inregistrate in retelele electrice de distributie a energiei electrice
    Analiza retelelor electrice, in baza schemelor electrice monofilare si a caracteristicilor tehnice din GIS
    Analize ale informatiilor colectate cu aplicatiile informatice , MWM, Masuratori de sarcina si tensiune sau stocate in GIS, SAP

    Ca membru al echipei activitatea se va desfasura alaturi de specialisti in domeniu, sub indrumarea unui tutore / Sef SMAD Slatina. Se va urmari dezvoltarea de abilitati in domeniul energetic si legislatia conexa, corespunzator activitatilor desfasurate.

    CE ITI OFERIM
    Un program de internship platit pe o perioada de 6 luni, un program de lucru zilnic de 6 ore, incepand cu data de 01.02.2021;
    Sansa de a construi o cariera in cadrul operatorului de distributie, invatand de la cei mai experimentati specialisti;
    Un mentor/ indrumător care iti va oferi suport pe toata perioada desfasurarii programului de internship;
    Un curs de comunicare organizationala;
    Un curs de abilitati de prezentare;
    Posibilitatea de a te implica in activitatile zilnice, proiectele si prezentarile viitorilor colegi;
    Imbunatatirea cunostintelor teoretice si practice privind activitatea de distributie a energiei electrice;
    Perfectionarea cunostintelor privind utilizarea pachetului Microsoft Office (Word, Excel si Power Point) prin utilizarea acestora in aplicatii practice.
    Evaluare la finalizarea programului de internship.

    Aplica fara CV
    Slatina,

    Aplica fara CV
    Slatina,

    Slatina,