Administrator infrastructura IT - Junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Radacini Grup active.

Vezi toate job-urile Administrator infrastructura IT - Junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Radacini Grup
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 23.11.2021

    Ȋn prezent, Rădăcini Grup este unul dintre cei mai mari dealeri auto din România, deţinând în portofoliul său mărci auto consacrate precum Opel, Volkswagen, Mazda, Suzuki, Citroen,Peugeot, Honda și Audi (service). Rădăcini Grup deţine centre auto integrate în București, Brașov, Constanţa, Brăila, Galaţi, Otopeni și Ploiești.

    Cerinte

    - Studii tehnice in domeniul IT constituie un avantaj
    - Cunostinte Hardware;
    - Limba engleza nivel mediu.
    - Permis de conducere cat B
    - Cunostinte retele si managementul acestora (Ethernet, LAN, vLAN, WAN, TCP/IP,
    DHCP, DNS)
    - Cunostinte de instalare, configurare si troubleshooting a sistemelor de operare(Windows 10, windows 8, windows 7) si Microsoft Office

    Responsabilitati

    - instaleaza, intretine, depaneaza echipamentele IT&C (calculatoare, imprimanta, copiator, telefoane) in mod direct sau prin apelare la firmele externe prestatoare de servicii in caz de interventii de specialitate;
    - tine legatura cu firmele furnizoare de servicii pentru a asigura buna desfasurare a activitatii in firma;
    - intretine, asigura dezvoltari minore ale infrastructurii de retea;
    - instaleaza/configureaza echipamente IT -instalare/modificare sisteme de operare, aplicatii antivirus si aplicatii curente de birou;
    - verifica periodic si raspunde de instalarea in exclusivitate a soft-urilor interne, asigura accesul personalizat la Internet si la celelalte resurse IT&C
    - asista utilizatorii in utilizarea infrastructurii IT si a aplicatiilor software remote sau on site;
    - Suport pentru aplicatii interne de business;
    - Verifica si administreaza Sisteme de alarmare (sisteme de alarmă, supraveghere video);
    - Administreaza Sisteme de telefonie fixă (VOIP) și mobilă la nivel de administrare de centrală telefonică și posturi telefonice;

    Colectam doar informatiile relevante pentru analizarea candidaturii dumneavoastra in contextul procesului de recrutare la care ati decis sa participati. Doar candidatii care se incadreaza in cerintele postului, vor fi contactati pentru a stabili un interviu.
    Dupa ce durata procesului de recrutare indicata mai sus expira, iar Societatea nu mai are motive legale sau legitime pentru a va prelucra datele cu caracter personal, datele vor fi sterse in termen 6 luni de la incetarea procesului de recrutare.

    3200 RON NET / luna
    BUCURESTI, Ilfov,

    5000 - 5500 RON NET / luna
    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (68)