ARHIVIST

Angajator: ZIPPER
Domeniu:
  • Administratie - Stiinte politice
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 21.01.2021

    Noi suntem ZIPPER, o companie cu o traditie ce incepe la 1851 odata cu tiparirea primului timbru postal cu utilaje proprii, iar treptat am evoluat si am adaugat in portofoliu servicii complete de optimizare si consolidare a fluxurilor de date si documente.

    Suntem o echipa tanara, formata din oameni creativi, pasionati de ceea ce fac si care se adapteaza usor la schimbarile unei societati in continua dezvoltare.

    Ce cautam? E simplu, cautam oameni descurcareti, intuitivi, dornici sa invete cat mai multe lucruri si care sa poata jongla cu maiestrie in fata provocarilor zilnice.

    Ce oferim noi? Un mediu de lucru placut, o echipa tanara si dornica sa se afirme, oportunitati de dezvoltare profesionala.

    Te-am convins? Atunci te incurajam sa aplici si sa fii parte din succesul nostru!

    Cerinte

    Absolvent studii superioare; prezinta un avantaj absolventi ai Facultatii de Arhivistica si ai Facultatii de Istorie (cu modulul Arhivistica)
    Cunostinte de operare PC si operare MS Office
    Gandire analitica, logica, concentrare
    Implicare, seriozitate, initiativa, abilitati de planificare si organizare
    Abilitati bune de relationare si comunicare
    Curs de arhivist
    Persoana receptiva, punctuala, responsabila, rezistenta la stres si cu inclinatie spre lucrul in echipa.

    Responsabilitati

    Verificarea documentelor primite din punct de vedere al calitatii si volumului primit in raport cu actele de livrare care au insotit documentele
    Asigura colectarea, evaluarea, pastrarea in siguranta si conservarea continutului arhivelor fizice
    Asigura sistematizarea (opisarea) documentelor prelucrate
    Planifica, elaboreaza si implementeaza sisteme de pastrare in siguranta a inregistrarilor si documentelor prelucrate pentru proiectele de arhivare electronica
    Pregatirea documentelor inainte de scanare (decapsare, indreptare, etc)
    Scanarea documentelor
    Validarea imaginilor scanate
    Indexarea informatiilor din documentele scanate
    Asigura siguranta datelor prin crearea copiilor de siguranta, dupa caz
    Introducerea corecta a datelor si corectare a greselilor
    Scanarea documentelor si indexarea informatiilor din documentele scanate
    Corectează neconformităţile respectând instrucţiunile de lucru specifice
    Prelucreaza datele introduse folosind un program specific de prelucrare
    Arhiveaza datelor conform cerintelor specifice
    Respecta intocmai instructiunile si procedeele de lucru specifice fiecarui proiect; indeplineste norma de lucru stabilita per proiect
    Raspunde pentru integritatea mijloacelor fixe si obiectelor de inventar din dotare
    Respecta intocmai instructiunile si procedeele de lucru privind exploatarea echipamentelor si programelor
    Atentioneaza seful ierarhic superior despre eventuale neconformitati intervenite in procesul de introducere, prelucrare si validare a datelor si/sau a oricaei disfunctionalitati aparuta pe parcursul procesului de arhivare electronica si/sau prelucrare retururi.

    Alte informatii

    Salariu fix+ tichete de masa de 15 ron/zi
    Asigurare medicala privata
    Decont de transport
    Acces la un program de dezvoltare personala si profesionala
    Concediu de odihna extins, in functie de vechimea in munca
    Prime de sarbatori.