Area Sales Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ZIPPER ROMANIA active.

Vezi toate job-urile Area Sales Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: ZIPPER ROMANIA
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 15.02.2022

    Zipper Romania acopera cu succes nevoile companiilor de optimizare a fluxurilor interne de date si documente prin solutii si servicii de automatizare si prelucrare a datelor si documentelor receptionate, vehiculate sau expediate intr-o companie si asigura un suport solid pentru reducerea costurilor si a timpului de procesare. Experienta de peste 10 ani in automatizarea datelor si documentelor, acreditarile, certificarile ISO si cifra de afaceri, aduc o vizune clara asupra modului de lucru si garantiei pe care Zipper Romania o ofera companiilor cu care lucreaza si potentialilor clienti.

    Cerinte

    Candidatul ideal:
    Studii superioare (tehnice, comerciale-reprezinta un avantaj)
    Experienta 5 ani in domeniu digitalizarii/digitizarii
    Abilitati de vanzare, ofertare, negociere
    Cunoasterea legislatiei comerciale, tehnici de vanzare, negociere in sisteme informatice integrate
    Limba engleza- nivel avansat
    Abilitati bune de relationare si comunicare, planificare si organizare
    Persoana receptiva, punctuala, responsabila, cu inclinatie spre lucrul in echipa
    Gandire analitica, logica, concentrare, implicare, rezistenta la stres
    Permis conducere: categ. B.

    Responsabilitati

    Promovarea produselor si serviciilor oferite de catre companie in vederea dezvoltarii relatiilor comerciale cu clientii
    Identificarea noii piete si oportunitati de afaceri
    Transmiterea ofertelor catre clienti, urmarirea activitatii clientilor din portofoliu si a canalelor repartizate
    Planificarea, organizarea, coordonarea si controlul operatiilor si activitatilor specifice
    Efectuarea activitatii de pre vanzare (identificare contacte/realizare baze de date potentiali clienti, prezentare, contractare)
    Capacitatea de a lua decizii, obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor
    Indeplinirea obiectivelor anuale.

    Alte informatii

    Beneficii:

    Salariu fix+ tichete de masa
    Asigurare medicala privata
    Masina de servici
    Laptop/telefon
    Bonus de performanta
    Acces la un program de dezvoltare personala si profesionala
    Concediu de odihna extins, in functie de vechimea in munca
    Prime de sarbatori.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Brasov, Ilfov,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (330)