Tehnician Suport IT

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Grawe Romania Asigurare active.

Vezi toate job-urile Tehnician Suport IT active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Grawe Romania Asigurare
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.11.2023
    Remote work: Hybrid

    Grawe România Asigurare SA face parte din grupul Grazer Wechselseitige Versicherung care valorifică experienţa acumulată în cei 190 de ani de existență și este recunoscut pe piaţa central și est europeană pentru puterea financiară, stabilitatea şi capacitatea investiţională.
    Compania oferă clienţilor asigurări auto, de viaţă, de proprietăţi şi bunuri, de sănătate, de accident și de călătorie.
    Intreaga activitate este axată, deopotrivă, pe efortul de a obţine şi cultiva încrederea clienților, ca și pe explorarea continuă a necesităţilor acestora.

    Vino și tu în echipa noastră! Fă un pas înainte în cariera ta, profesează într-un mediu de lucru dinamic și competitiv și vei avea ocazia să lucrezi alături de o echipă pasionată.
    Adresa:
    Str. Vulturilor nr. 98A, sector 3, Bucureşti

    Cerinte

    Calificări necesare
    • Studii superioare.
    • Experiență minim 1 an într-un rol similar.
    • Cunoștințe solide de troubleshooting hardware și software.
    • Cunoașterea sistemelor de operare Windows.
    • Experiență în administrarea suitei Microsoft Office.
    • Experiență în administrarea drepturilor de utilizator.
    • Abilități bune de comunicare și relaționare cu utilizatorii.
    • Capacitatea de a lucra eficient atât în echipă, cât și independent.
    • Abilități de bază în gestionarea rețelelor și securității cibernetice.

    Prezintă avantaj

    • Certificări relevante în domeniul IT.
    • Cunoștințe limba germană.

    Responsabilitati

    • Oferirea suportului tehnic pentru utilizatorii interni, rezolvarea problemelor legate de hardware și software.
    • Diagnosticarea și remedierea defecțiunilor tehnice.
    • Configurarea și instalarea echipamentelor IT, precum și a software-urilor necesare.
    • Gestionarea rețelei interne și asigurarea securității datelor.
    • Administrarea drepturilor utilizatorilor asupra resurselor și datelor.
    • Colaborarea strânsă cu echipa IT pentru implementarea de noi soluții tehnologice.

    Alte informatii

    Beneficii suplimentare:

    • Tichete de masă.
    • Asigurare medicală.
    • Oportunități de formare și învățare continuă în domeniul IT (plan anual de training).
    • Posibilitate de a lucra în regim de telemuncă după perioada de probă.

    Beneficii

    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Asigurare medicala
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Teambuilding-uri / excursii
    • Petreceri/evenimente companie
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Tichete de masa

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Grawe Romania Asigurare. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Grawe Romania Asigurare >>

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    3200 RON NET / luna
    BUCURESTI, Ilfov,

    Vezi job-uri similare (15)