Contabil

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Help Net Farma active.

Vezi toate job-urile Contabil active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Help Net Farma
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Balotesti
  • BUCURESTI
  • Otopeni
  • Actualizat la: 07.01.2022

    Help Net este organizația care știe că succesul depinde în primul rând de oamenii pe care îi are și de calitatea serviciilor oferite pacienților.
    În echipa Help Net, valorile care ne ghidează sunt: ​​respect, inițiativă, încredere și responsabilitate. Dacă te identifici cu aceste valori și crezi în Bine, te asteptăm in echipa Help Net.

    Vino la Bine! Construiește-ți o carieră din a face bine!

    Cerinte

    • Experienta similara minim 2 ani, constituie avantaj experienta in domeniul farmaceutic;
    • Experienta incluzand pregatirea jurnalelor de TVA si a declaratiilor lunare, pregatirea bilantului si a calculatiilor de impozit pe profit si suport un proiectele de audit si controale fiscale;
    • Buna capacitate de analiza si sinteza;
    • Persoana organizata, meticuloasa;
    • Atitudine proactiva si pozitiva;
    • Bune abilitati de comunicare si relationare;
    • Cunostinte avansate si experienta in operare PC (pachet MS Office).

    Responsabilitati

    • Pregatirea jurnalelor de TVA si a declaratiilor lunare;
    • Pregatirea bilantului si a calculatiilor de impozit pe profit si suport un proiectele de audit si controale fiscale;
    • Inregistrarea si verificarea platilor zilnice din casieria farmaciilor si a platilor catre furnizorii de servicii si utilitati;
    • Verificarea corectitudinii rapoartelor de gestiune intocmite de catre personalul din farmacie cu situatiile din contabilitate;
    • Mentinerea legaturii cu tot personalul din farmacii pentru eventualele probleme legate de intocmirea documentelor;
    • Tinerea evindentei deconturilor si a avansurilor spre decontare, precum si contabilizarea acestora, pentru farmaciile mai sus mentionate;
    • Inregistrarea facturilor furnizorilor diversi si a platilor catre furnizori pentru farmaciile din tara.

    Alte informatii

    Beneficii:
    • Posibilitati de promovare si dezvoltare profesionala;
    • Accesul la programe de training specializate si pregatire profesionala;
    • Preturi promotionale la clinici private, plan de discount-uri relevante la produsele si serviciile mai multor parteneri;
    • Biblioteca Bookster, Fructe la birou.

    Activitatea se desfasoara in sediul operational din Balotesti, zona Otopeni. Compania asigura transportul angajatilor din P-ta Victoriei (metrou) si P-ta Presei cu shuttle bus-urile companiei, traseu care dureaza aproximativ 25 de minute.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (65)