Inginer Automatist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Gi Group Romania active.

Vezi toate job-urile Inginer Automatist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Dragasani
  • Actualizat la: 13.01.2021

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group recruteaza Inginer Automatist pentru clientul sau, lider in domeniul productiei rotilor auto. Obiectul de activitate al companiei il reprezinta design-ul, sistemele de functionare si productia jantelor pentru masini mici si vehicule comerciale.

    - Bune cunostinte in domeniul automatizarilor;Studii superioare de specialitate:
    - Automatica sau Electronica/Electrotehnica;
    - Programe si platforme specifice din domeniul automatizarilor;
    - Atentie la detalii;
    - Bune abilitati organizatorice;
    - Limba engleza – avansat.

    Responsabilitati

    • Coordonarea activitatii de reparatii si intretinere necesare mentinerii echipamentelor din linia de productie in stare de functionare;
    • Programarea PLC-urilor pentru linia de productie si a echipamentelor respective;
    • Parametrizarea sistemelor de automatizare si realizarea conexiunilor aferente;
    • Verificarea programelor si selectarea echipamantelor in vederea realizarii proiectelor conform standardelor impuse;
    • Actiuni specifice asupra cauzelor care pot produce functionarea anormala sau avarii liniei de productie;
    • Documentare, verificare si implementare actiuni de mentenanta in vederea obtinerii unor costuri optime, pentru imbunatatirea productivitatii si a proceselor tehnologice.