Planifiactor Producție

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Turda
  • Actualizat la: 27.01.2021

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Candidatul ideal:

    • Persoană cu experiență de minim 2 ani în domeniul planificării producției;
    • Persoană orientată către rezultate;
    • Persoană atentă la detalii, comunicativă și perseverență, responsabilă, tenace, operativă, dispusă să relaționeze și să colaboreze cu membrii celorlaltor departamente;
    • Persoană cu bune abilități de analiză, planificare, investigare, organizare și monitorizare;
    • Persoană deschisă în a reacționa prompt și a oferi solții alternative în diverse situații imprevizibile, în a respecta normele și procedurile interne;
    • Persoană cu o dezvoltată capacitate de a prelucra informațiile, de a le interpreta și de a le valorifica prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali.

    Responsabilitati

    • Generarea zilnică a unui extras SAP cu comenzile de la clienți, integrate în sistem;
    • Planificarea procesului în vederea realizării comenzilor, ținând cont de factori precum numărul de persoane din fiecare schimb, capacitatea liniilor de producție, complexitatea produselor de realizat, etc.;
    • Replanificarea produselor restante din ziua anterioară, în vederea realizării lor;
    • Deținerea de informații cu privire la produsele companiei și criteriile de realizare a acestora;
    • Calcularea termenelor de livrare către clienți, raportat la termenele de realizare a produselor, ținând cont de departamentele impactate de întregul proces de producție;
    • Comunicarea eficientă cu șefii de secție, șefii de schimb, directorul de producție, și restul persoanelor desemnate în a avea impact în procesul de realizare a produselor;
    • Deschiderea spre a face replanificari în excel de mai multe ori într-o zi, în funcție de priorități.

    Pentru mai multe informații în ceea ce privește rolul, ne puteți contacta la unul dintre numarul de telefon: 0747 097 928.