Inginer Normator- Producţie

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Dej
  • Gherla
  • Actualizat la: 21.01.2021

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group România recrutează pentru clientul său, un jucător european major în sectorul de încalzire – Inginer Normator- Producţie.
    Locaţia Iclod, Jud. Cluj.

    Candidatul ideal:
    • Experienţă în cadrul unei firme de producţie;
    • Cunoștințe în utilizarea pachetului MS Office;
    • Avantaj cunoașterea programului SAP;
    • Cunoștințe tehnologii și normare;
    • Abilități bune de comunicare;
    • Atenţie la detalii și capacitate de analiză și sinteză.

    Responsabilitati

    Stabilește normele de timp prin cronometrare și întocmește documentaţia tehnică necesară;
    Calculeaza zilnic eficienţa secţiilor de producţie și identifică problemele apărute în timpul procesului de producţie în funcţie de timpii de producţie;
    Studiază procesul, timpii și instrumentele de lucru ale noilor produse;
    Definește și îmbunătăţește metodele și procesele de fabricaţie existente;
    Intocmește diferite documente pentru producţie (instrucţiuni de lucru);
    Dezvoltă acţiuni de îmbunătăţire continuă.

    Alte informatii

    Salariu atractiv;
    Tichete de masă;
    Bonus lunar;
    Prime de Paşte şi de Crăciun;
    Transport asigurat;
    Program L-V.