Expert Infrastructura

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Hunt Recruitment active.

Vezi toate job-urile Expert Infrastructura active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Hunt Recruitment
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.12.2020

    Hunt Group – a mix of recruitment (executive search and head hunting) and outsourcing activities in industries such as IT, oil&gas, banking, finance and automotive.

    Cerinte

    - Cunostinte avansate DEVOPS (Jenkins, Ansible TOWER, GITLAB, JIRA, Docker, Kubernetes, Nexus, Marvel, Sonar Bash scripting si Yaml
    - Cunostinte automatizare, orchestrare si self-provisioning
    - Cunostinte specifice de programare shell script, Python
    - Cunostinte avansate virtualizare VMware, Hyper-V, Oracle VM
    - Cunostinte avansate sisteme operare Linux
    - Cunostinte generale sisteme operare Windows
    - Cunostinte metodologie ITIL
    - Studii superioare de profil tehnic (automatica, inginerie electrica, matematica, cibernetica si informatica), absolvite, cu diploma
    - Experienta de lucru in mediul informatic de minimum 5 ani, din care minimum 3 ani in administrarea de sisteme Linux si platforme virtuale ESX si HyperV
    - Experienta in administrarea serverelor Windows
    - Experienta in implementare/administrare solutii de orchestrare si automatizare platforme virtuale
    - Capacitatea de a lucra independent, in mod proactiv, abilitate de negociere si lucru in echipe eterogene
    - Capacitatea de a intelege nevoile de business
    - Orientare catre rezultat, abilitati de organizare si management de proiect
    - Excelenta cunoastere a limbii engleze (limba franceza reprezinta un plus)

    Responsabilitati

    - Definirea, implementarea si dezvoltarea solutiilor de automatizare si orchestrare pentru platforme virtuale
    - Instalarea, monitorizarea, administrarea si operarea sistemele Linux cat si platformelor virtuale ESX si vCenter
    (Aceste activitati se desfasoara avand ca obiectiv asigurarea nivelului de calitate, disponibilitate si securitate stipulate in conventiile de exploatare (OLA) sau in conventiile de serviciu (SLA))

    Aplica fara CV
    Remote

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (151)