Specialist Junior Medical & Farmacovigilenta

Angajator: LAROPHARM
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.11.2020

    Înfiinţată în 2001, Laropharm este o companie farmaceutică solidă, cu o dezvoltare armonioasă în domeniile pe care le abordează: cercetare, producţie şi distribuţie.

    Laropharm deţine una dintre cele mai moderne fabrici de produse farmaceutice, respectând regulile privind Buna Practică de Fabricaţie (GMP) pentru producţia şi distribuţia medicamentelor.

    Cerinte

    • absolvent al Facultății de Medicină/Farmacie/Biologie
    • expert în internet search pentru articole științifice;
    • engleză fluent scris și vorbit, inclusiv jargon medical/farmaceutic – obligatoriu;
    • Microsoft Word/Excel/Power Point/Outlook;
    • abilitatea de a recunoaște prioritățile esențiale;
    • abilitatea de a lucra (intens) în mod independent și în echipă (people skills, inclusiv abilitatea de a comunica cu oamenii pentru a obține rezultatele așteptate);
    • abilitatea de a lucra sub presiunea termenelor limită,
    • capacitate de sinteză a informațiilor din articolele științifice;

    Responsabilitati

    • Analiza și revizia profilului beneficiu-risc pentru produsele Companiei;
    • Redactarea/editarea rapoartelor de siguranță/eficacitate pentru produsele Companiei (RMP = Risk Management Plan, PSUR = Periodic Safety Update Report, etc.);
    • Revizuirea medicală continuă a ICSR / SUSARs / SAEs / ADRs, analize și evaluări ale datelor de siguranță. Identificarea, acordarea de prioritate, validarea și analiza semnalelor clinice de siguranță. Evaluarea și comunicarea adecvată a riscului de siguranță clinică și escaladarea priorității, atunci când este necesar; Redactarea/scrierea de rapoarte aggregate (clinice, non-clinice, eficacitate, siguranta) de calitate profesională, inclusiv ISS / PSUR / PBRER, DSUR, RMP și răspunsuri la întrebări de la Agențiile tutelare;
    • Asigurarea etichetării adecvate a informațiilor referitoare la siguranță în Prospect și RCP. • Interacțiuni cu partenerii (naționali și internaționali) ai Companiei și cu Autoritățile Competente;
    • monitorizarea literaturii științifice și introducerea datelor de siguranță în diferite baze de date/platforme ale autorităților competente;
    • managementul rapoartelor de reacție adversă/incident la produsele companiei;
    • răspunderea la e-mail-urile partenerilor pentru reconcilierea periodică în baza contractului/SDEA/PV Clause (PV = Pharmacovigilance);

    Alte informatii

    Beneficii si alte informatii:
    ​- Program luni - vineri - 08:30 - 17:00
    ​- Oferim tichete de masa
    ​- Toti angajatii beneficiaza de abonament medical cu consultatii si analize gratuite la o clinica privata.

    Sediul companiei este in Bragadiru, Ilfov.
    ​Se ofera transport angajatilor de la Piata Unirii - la sediul companiei (dus-intors).