ASSET MANAGEMENT OFFICER

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile FIRST BANK active.

Vezi toate job-urile ASSET MANAGEMENT OFFICER active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Imobiliare - Real Estate active pe Hipo.ro

Angajator: FIRST BANK
Domeniu:
  • Banci
  • Imobiliare - Real Estate
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.03.2021
    Remote work: On-site

    Cautam sa ne intregim echipa cu Asset Management Ofiicer!

    Responsabilitati si atributii:

    • Asigura colaborarea cu functiunile de restructurare/recuperare in vederea preluarii eficiente a activelor
    • Elaboreaza si monitorizeaza din punct de vedere operational bugetele de venituri si cheltuieli ale Diviziei si coopereaza cu functiunile de control ale Bancii
    • Solicita si obtine diverse documente de la institutii publice in scopul realizarii sarcinilor specifice ;
    • Asigura platile necesare bunei administrari a activelor din portofoliu (utilitati, taxe, lucrari) Intocmeste rapoarte cu privire la activitatea desfășurată in functie de proceduri si de solicitarile pe linie ierarhică
    • Asigura sprijin informational si logistic catre departamentul de vanzari si marketing, in vederea eficientizarii fluxurilor de vanzare.
    • Asigura mentinerea in permanenta a unei polite de asigurare valabile contra tuturor riscurilor pentru toate activele din portofoliu, (inclusiv a politei obligatorii, daca este cazul)
    • Coordoneaza procesele de reevaluare a activelor din portofoliu, conform procedurilor
    Cerinte:
    • Studii superioare, economice/juridice
    • Cunostinte in domeniul economic / financiar
    • Cunoasterea in detaliu a reglementarilor interne ale Bancii referitoare la aria sa de activitate
    • Cunostinte legate de piata imobiliara locala
    • Cunostinte legate de baze de date si raportare
    • Limba engleza - nivel bun
    • Operare MS Office

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (57)