IT Security Officer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile I.FUTURE active.

Vezi toate job-urile IT Security Officer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: I.FUTURE
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.12.2020

    Clientul nostru, o companie germană care presteaza servicii de asigurare medicala platita si care este prezenta pe piata din România din 2008.

    Candidatul ideal:

    • Minim 3 ani ani experienta in domeniul securitatii informatiei, minim 5 ani experienta in IT;
    • Aplicatii specifice securitatii informatice;
    • Microsoft Office, MS SQL, Oracle DB administration -- reprezinta un plus;
    • Limbi straine: Engleza.
    • Studii superioare, studii de profil - Informatica, Calculatoare, Automatica reprezinta un plus;
    • Foarte bune cunostinte in domeniul IT;
    • Cunoasterea si aplicarea legislatiei de specialitate in domeniul Securitatii Informatiei;
    • Orientare spre rezultate si respectarea termenelor;
    • Abilitatea de a stabili prioritati;
    • Atentie la detalii;
    • Abilitati bune de comunicare si relationare;
    • Spirit de initiativa;
    • Spirit de confidentialitate;
    • Abilitatea de a lucra cu reprezentanti de la toate nivelele organizationale cat si cu terte parti.

    Responsabilitati

    • Monitorizeaza nivelul general de securitate al Companiei si gradul de conformitate cu Politica de Securitate a Informatiilor si transmite rapoartele corespunzatoare catre Directorat;
    • Aduce in atentia Directoratului aspectele importante legate de securitatea informatiilor si face propuneri de imbunatatire a mecanismelor tehnice si/sau administrative de securitate;
    • Defineste mecanismele de securitate a informatiilor;
    • Documenteaza cerintele de securitate specifice impuse de autoritatile de reglementare sau alte obligatii la care Compania trebuie sa adere;
    • Monitorizeaza si escaladeaza incidentele de securitate identificate in urma revizuirii jurnalelor/ log-urilor;
    • Coordoneaza Procedura de Management al Incidentelor de Securitate a Informatiilor si efectueaza investigatii suplimentare ori de cate ori are loc o incalcare a securitatii. Colaboreaza cu toate partile implicate in vederea protejarii imaginii publice a Companiei;

    Beneficii
    • Mediu de lucru placut si interactiv;
    • Asigurare medicala si de accident;
    • Discounturi stomatologice;
    • Tichete de masa;
    • Minim 22 zile de concediu de odihna anual;
    • Acces in reteaua de Sali 7 Card.

    Procesăm aceste date numai în scop de recrutare. Dacă aplicați pentru acest loc de muncă, înseamnă că ne permiteți să procesăm informațiile dvs. personale. Stocăm aceste date în sistemul nostru de urmărire a solicitantului, [care este pe deplin conform cu legile UE privind protecția datelor] și nu le vom împărtăși altcuiva. Puteți solicita ștergerea informațiilor dvs. personale în orice moment

    Hybrid

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (172)