Operator telesales - Medicover

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Medicover active.

Vezi toate job-urile Operator telesales - Medicover active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Medicover
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.12.2020

    Suntem un angajator care pune accent pe evolutia continua, iar cresterea abilitatilor echipei noastre este unul din punctele cheie ale strategiei companiei. In prezent, o mare parte a managerilor de departamente sau de clinici sunt persoane care au crescut in cadrul Medicover de-a lungul timpului.

    Suntem o companie dinamica si ne dorim sa implementam viziunea noastra pe termen lung ce urmareste o dezvoltare sustenabila. Prin activitatile intreprinse urmarim imbunatatirea starii de sanatate a pacientilor nostri si educarea lor cu accentul pe preventie si un stil de viata sanatos.

    Cerinte

    Ne dorim de la tine sa ai:
    - Experienta anterioara in vanzari/ telesales - constituie avantaj
    - Minim 3 luni experienta anterioara pe un post care sa presupuna interactiune directa cu clientul
    - Orientare catre client si cursivitate in exprimarea verbala
    - Bune abilitati de comunicare si prezentare a informatiei
    - Abilitati de negociere
    - Limba engleza constituie avantaj

    Responsabilitati

    Iata ce presupune acest rol in detaliu:
    - Contactarea potentialilor clienti din baza de date (persoane fizice si companii mici si mijlocii) cu scopul de a genera noi vanzari de abonamente servicii medicale Medicover
    - Identificarea si intelegerea nevoilor de sanatate si propunerea spre vanzare a produselor si serviciilor care se potrivesc nevoilor identificate
    - Furnizarea informatiilor clientilor, atat celor existenti cat si clientilor potentiali, persoane fizice si juridice, detaliind caracteristicile serviciilor medicale
    - Promovarea imaginii companiei si beneficiile produselor si serviciilor Medicover respectand elementele de baza ale scriptului de vanzare comunicat
    - Indeplinirea obiectivelor lunare de vanzari

    Alte informatii

    Lucrand la noi vei avea:
    - Posibilitatea de a construi si dezvolta o cariera pe termen lung intr-o companie de traditie pe piata serviciilor medicale din Romania;
    - Oportunitatea de a desfasura activitatea la standarde internationale impreuna cu o echipa de profesionisti;
    - Programe de training;
    - Dotari tehnice si echipamente de cea mai buna calitate;
    - Program de lucru flexibil;
    - Pachet complex de beneficii medicale.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (17)