Data Protection Officer (DPO) Tazz by eMAG

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile eMAG active.

Vezi toate job-urile Data Protection Officer (DPO) Tazz by eMAG active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internet - eCommerce active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: eMAG
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 04.03.2021

    eMAG is a Romanian company founded in 2001, a pioneer of the Romanian online market, which also has a presence in Bulgaria, Hungary and Poland. For over 19 years, the company has been constantly investing in technology-based services developed in Romania that help customers save time and money.

    Cerinte

    La Tazz by eMAG, sustinem pasiunea si calitatea oferite clientilor si partenerilor nostri. Suntem o companie cu planuri ambitioase si recent ne-am alaturat grupului eMAG. Am dezvoltat acest proiect cu intentia de a deveni lideri in calitate. Vrem sa atingem nevoile de baza ale consumatorului prin tehnologie, construind o relatie de incredere cu clientii nostri, dar si anticipand nevoile acestora, dezvoltand servicii de calitate si simplificand experienta de cumparare.

    Știi că te potrivești dacă bifezi:

    Experienta de min. 2 ani intr-un rol asemanator;
    Cunoastere limba engleza nivel avansat;
    Acreditarile/certificarile obtinute in domeniu;
    Excelente deprinderi de comunicare;
    Orientare spre rezultate si atentie la detalii;
    Capacitatea de a gestiona mai multe proiecte concomitent;
    Atitudine pozitiva si proactiva;
    Capacitate de sinteza si analiza;
    Asumarea responsabilitatii.

    Responsabilitati

    Ce rol te așteaptă în echipa Tazz?

    Rolul principal presupune coordonarea si supravegherea implementarii prevederilor Regulamentului general nr. 2016/679 al UE privind protecția datelor (GDPR) in cadrul companiei.

    Responsabilitati:

    Informarea organizatiei si a persoanelor vizate cu privire la drepturile si obligațiile lor in baza legislatiei privind protectia datelor cu caracter personal;
    Monitorizarea nivelului de conformare al companiei din perspectiva legislatiei privind protectia datelor cu caracter personal;
    Revizuire clauze contractuale conform GDPR;
    Informarea, consilierea si emiterea recomandarilor privind conformitatea cu legile si reglementarile aplicabile privind confidentialitatea datelor cu caracter personal, inclusiv asigurarea respectarii corespunzatoare a procedurilor cu privire la toate aspectele legate de respectarea protectiei datelor cu caracter personal in cadrul companiei;
    Analiza si evaluarea riscurilor de prelucrare a datelor cu caracter personal;
    Consultarea cu privire la incidentele si/sau bresele de securitate cu privire la datele cu caracter personal, inclusiv consilierea privind notificarile de incalcare a regulilor de protectie a datelor cu caracter personal, rezolutiile si actiunile de remediere, dupa caz;
    Monitorizarea operationala a solicitarilor venite de la persoanele vizate cu privire la aspectele legate de datele cu caracter personal, in special cu privire la exercitarea drepturilor persoanelor vizate;
    Asigurarea identificarii de masuri sau garantii (inclusiv masuri tehnice si organizatorice) aplicabile pentru a inlatura orice riscuri de incalcare sau restrictionare a drepturilor si intereselor persoanelor vizate;
    Redactarea registrului prelucrarilor de date cu caracter personal.

    Alte informatii

    De ce beneficii te bucuri la Tazz?

    Pachet salarial competitiv;
    Tichete de masa;
    Abonament medical;
    Biblioteca Bookster: alegi ce vrei sa citesti, iar cartile vin la birou in fiecare saptamana.​