INGINER CHIMIST – CHIMIE INDUSTRIALA

Vezi toate job-urile INGINER CHIMIST – CHIMIE INDUSTRIALA active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Chimie - Petrochimie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: confidential
Domeniu:
  • Chimie - Petrochimie
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Constanta
  • Actualizat la: 14.02.2021
    Remote work: On-site
    Cerinte

    Studii superioare de specialitate (Facultatea de Chimie Industriala, Chimie aplicata si stiinta materialelor, Stiinta si Ingineria Materialelor, Fizica, etc.)
    Cunostinte tehnice teoretice si practice corespunzatoare domeniului de specializare;
    Cunostințe tehnologice de specialitate – flux tehnologic, utilaje, materiale, inspecția procesului in sistem de asigurarea calitatii;
    Cunoștinte limba engleza tehnica;
    Cunostințe utilizare MS Office;
    Disponibilitate pentru a efectua deplasari in tara si in strainatate;
    Capacitate de organizare fluxuri tehnologice;
    Bune abilitati de comunicare, planificare si organizare;
    Proactivitate, atentie la detalii, adaptabilitate si lucru independent/in echipa;
    Abilitati de prezentare, instruire si rezolvare a problemelor.
    Preocupare pentru ridicarea nivelului profesional individual.
    Experienta anterioara intr-un post similar constituie avantaj;
    Persoana cu spirit practic, indemanare, meticulozitate, atentie.

    Responsabilitati

    Verifica documentatia tehnologica in conformitate cu documentatia de proiect a produselor sau a programelor si in conditiile sistemului de asigurare a calitatii;
    Verifica documentatiile pentru produsele fabricate (standarde de firma, retete de fabricatie, fise tehnologice)
    Traduce, studiaza, analizeaza si prelucreaza documentatia tehnica si tehnologica primita de la licentiatori pentru toate programele in derulare, pentru procesul respectiv;
    Intocmeste documentatia tehnologica de executie – tehnologii de proces/control, indicatii tehnologice, instructiuni tehnologice de lucru – necesare pentru realizarea procesului special de care raspunde si aloca coduri de identificare;
    Estimeaza cantitatea de materiale si forta de munca necesare realizarii proiectelor;
    Calculeaza costurile pentru materiale si forta de lucru;
    Preleveaza probe si realizeaza analize;
    Intocmeste trasabilitatea pentru produsele obtinute si pentru materiile prime;
    Verifica aplicarea procedurilor de calitate, respectarea sarcinilor, procedurilor de lucru si normelor de protectia muncii;
    Colaboreaza cu reprezentantii tuturor departamentelor, pentru a asigura calitatea si cantitatea produselor.
    Optimizeaza permanent fluxurile tehnologice;
    Se asigura ca procesele necesare sistemului de management al calitatii din laborator sunt stabilite, implementate si mentinute;
    Efectueaza controale periodice pentru verificarea preventiva a sistemelor;
    Programeaza lucrarile de revizie si reparatie;
    Supravegheaza functionarea aparaturii si instalatiilor care ii sunt repartizate in subordine;
    Manifesta grija deosebita in manuirea si utilizarea materialelor si echipamentelor pe care le are in primire pentru a evita avarierea, distrugerea sau pierderea lor;
    Isi insuseste si respecta normele si instructiunile de protectie a muncii si masurile de aplicare a acestora;
    Urmareste si verifica materialele folosite in fluxul tehnologic;
    Elaboreaza rapoartele de incercare pentru testele efectuate;
    Instruieste operatorii referitor la materiale, produs si proces;
    Executa orice alte activitati legate de indeplinirea sarcinilor de serviciu trasate de persoanele care au acest drept.

    Alte informatii

    Oferta:

    Instruire de specialitate in vederea dezvoltarii profesionale;
    Posibilitati de promovare in cadrul companiei;
    Conditii si mediu de lucru placut, cu tehnologie de ultima generație;
    Pachet salarial motivant, autoturism de serviciu, telefon, laptop.

    BUCURESTI, Otopeni, Ploiesti,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (199)