Inginer Electric Junior

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Calarasi
  • Actualizat la: 05.12.2020

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group recruteaza Inginer Electric Junior pentru clientul sau, unul dintre principalii jucatori la nivel global in industria barelor de otel.

    Locatie: Calarasi

    Cerinte:

    - Absolvent studii superioare cu profil electric;
    - Cunoasterea notiunilor de baza referitoare la conexiunile de inalta,medie si joasa tensiune;
    - Cunostintele necesare pentru citirea si interpretarea schemelor electrice;
    - Cunostinte de limba engleza la nivel conversational;
    - Permis auto categoria B.

    Responsabilitati

    - Instalarea si punerea in functiune a echipamentelor, conform celor prevazute in documentatia pusa la dispozitie de producator;
    - Participarea la intocmirea planului de mentenanta preventiva si predictiva;
    - Evaluarea impreuna cu responsabilul de mentenanta electrica nivelul calitativ si cantitativ al eficientei mentenantei electrice;
    - Participarea si propunerea activitatilor de imbunatatire a mentenantei electrice;
    - Crearea, arhivarea si mentinerea tuturor schemelor electrice.

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Pachet salarial atractiv;
    - Bonuri de masa in valoare de 15 lei/zi;
    - Bonus anual de performanta;
    - Program de lucru 08:30 – 17:00
    - Pachet de relocare format din decontarea permanenta a chiriei si a combustibilului.

    Pentru mai multe detalii va stam la dispozitie la numarul de telefon: 0730 019 018