Accounting team leader

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Smart Wood Romania active.

Vezi toate job-urile Accounting team leader active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Smart Wood Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 17.04.2022

    Smart Wood is proud to be a family owned company that has become the world’s leading manufacturer of food grade wooden sticks (ice-cream, coffee stirrers, wooden skewers).

    Cerinte

    • Absolvent de studii superioare în domeniul economic
    • Experienta de munca în contabilitate – minim 5 ani
    • Competente in ultilizarea unui program de tip ERP
    • Limba engleza vorbita si scris fluent
    • Limba franceza reprezinta un plus
    • Abilitati excelente de utilizare a computerului
    • Atentie la detalii si capacitatea de a gestiona sarcini multiple si complexe
    • Abilitati de comunicare, organizare, spirit de echipa, precizie si o minte structurata
    • Capacitatea de a prioritiza

    Responsabilitati

    • Activitati contabile in conformitate cu legislatia romaneasca (inregistrare facturi, reconcilieri, verificari, inchideri)
    • Verificarea si procesarea facturilor prin AX Dynamics (ERP Microsoft)
    • Prelucrarea si controlul conturilor GR/IR
    • Urmarire PO receptionate si nefacturate
    • Operare in modulul de mijoace fixe (achizitie, urmarirea in contabilitate a
    mijloacelor fixe)
    • Reconcilierea conturilor de furnizori si a soldurilor
    • Clarificarea solicitarilor furnizorilor
    • Activitati de inchidere sfarsit de luna
    • Sprijin pentru activitati de inchidere de an
    • Identifica nevoi de imbunatatire si participa la proiecte de imbunatatire
    • Ofera suport si asigura transfer de cunsotinte atunci cand este necesar in aria de responsabilitate
    • Orice alte sarcini legate de aria de responsabilitate solicitate de superiorul direct

    Alte informatii

    Beneficii:
    Pe langa salariul tau, iti oferim :
    • Tichete de masa cu valoare de 20 lei
    • Asigurare privata de sanatate pentru intreaga familie
    • Asigurare de viata
    • Prima de Paste si Craciun
    • Prima de vacanta
    • 7card
    • Cursuri de limbi straine
    • Cursuri de dezvoltare profesionala
    • Bonusuri de recomandare pentru noii membri ai echipei

    Hybrid

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (122)