Contabil

Angajator: KFC
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 01.12.2020

    KFC este un lant american de restaurante, detinut de YUM! Brands. La nivel mondial suntem prezenti in peste 109 tari, cu peste 15.000 restaurante si peste 750 000 angajati .
    Clientilor nostri le servim produse din pui, pregatite conform unei retete originale. In Romania, primul restaurant KFC a fost deschis in 1997 in Bucuresti, iar astazi exista peste 80 restaurante in toata tara si peste 2500 angajati. Zi de zi, noi ne ghidam dupa 3 principii: Fii tu in varianta ta cea mai buna!, Implica-te si diferentiaza-te! si Distreaza-te!

    Cerinte

    - Studii universitare (economice) finalizate;
    - Certificari in contabilitate – reprezinta un avantaj;
    - Experienta anterioara pe un post similar – minim 2 ani;
    - Cunostinte operare MS Office;
    - Cunostinte limba engleza la nivel mediu;
    - Capacitate de planificare, organizare si prioritizare a activitatilor;
    - Bune abilitati de comunicare (verbala si scrisa);
    - Capacitate de adaptare si relationare;
    - Experienta in utilizarea softul contabil Navision
    - Atitudine pozitiva si proactiva.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    - Asigura evidenta contabila a relatiilor cu tertii, a trezoreriei si a disponibilitatilor banesti ale companiei;
    - Inregistreaza si verifica incasarile si platile in lei si valuta conform extrasului de cont;
    - Inregistreaza facturi (furnizori interni/externi);
    - Intocmeste ordine de plata aferente facturilor aprobate;
    - Intocmeste rapoarte de reconciliere a datelor furnizori, clienti, disponibilitati bancare;
    - Inregistreaza note contabile de estimare;
    - Arhiveaza fizic si electronic documente primite(facturi,contracte);
    - Pregateste diverse situatii conform solicitarilor primite de la superiorul direct;

    Beneficii:

    - Mediu de lucru placut, antrenant;
    - Posibilitati de dezvoltare si de acumulare a unei experiente de lucru importante in domeniu.