Inginer ofertare in domeniul constructiilor

Angajator: Randstad Romania SRL
Domeniu:
  • Constructii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 01.12.2020

    Randstad is specialized in solutions in the field of flexible work and human resources services. Our services range from regular temporary staffing and permanent placements to in-house, professionals, search & selection, and HR Solutions.

    The Randstad Group is one of the leading HR services providers in the world, with top-three positions in Argentina, Belgium & Luxembourg, Canada, Chile, France, Germany, Greece, India, Mexico, the Netherlands, Poland, Portugal, Spain, Switzerland, the UK, and the United States as well as major positions in Australia and Japan.

    In 2015, Randstad had approximately 29,750 corporate employees and around 4,473 branches and in-house locations in 39 countries around the world. Randstad generated revenue of € 19.2 billion in 2015. Randstad was founded in 1960 and is headquartered in Diemen, the Netherlands.

    Cerinte

    • Profesionalism, seriozitate
    • Capacitate de analiză şi sinteză
    • Capacitate decizională şi operaţională, corectitudine
    • Studii superioare tehnice : Facultatea de Construcţii;
    • Operare calculator in program de ofertare: INTELSOFT si SEAP.

    Responsabilitati

    Întocmirea ofertelor şi decontărilor, situaţiilor de lucrări, documentaţie pentru licitaţii
    • întocmeşte documentaţia tehnică şi financiară a ofertelor;
    • participă la analiza ofertelor si contractelor primite de la furnizori şi subcontractori
    • întocmeşte devizele pentru planul operativ si urmareste respectarea clauzelor contractuale
    pentru lucrarile angajate si respectarea conditiilor de executie
    • întocmeşte antemăsurătoarea pe baza proiectului sau a situaţiei existente pe teren;
    • întocmeşte extrase de deviz, analize de preţ, evaluări, estimări;
    • se informează în mod curent din toate sursele posibile de cererile de ofertă şi licitaţii
    privind lucrarile de construcţii .

    Alte informatii

    Contract de munca pe o perioada nedeterminata;

    Salariul se negociaza la interviu;

    Program de lucru de Luni-Vineri 08:00-16:00;