Ofiter de Conformitate

Angajator: eMAG
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.11.2020

    Suntem mereu în căutarea celor cu adevărat pasionați de ceea ce fac.

    Dacă ești printre ei, sigur există un loc pentru tine în eMAG. Am crescut foarte rapid și suntem determinați să o facem în continuare. Ce ne-a adus aici a fost dorința de evoluție continuă și rezultate concrete.

    Peste 4000 de persoane lucrează acum în eMAG. Credem foarte mult în dezvoltarea oamenilor și din acest motiv investim în fiecare an mai multă energie și resurse pentru a rămâne o organizație care învață în permanență. Vrem să ne asigurăm că tu vei avea cei mai talentați colegi și mediul în care să crești și să obții performanțe, să devii ce îți dorești la nivel uman și profesional.

    Poti regasi multe detalii despre noi si despre rolurile deschise in prezent, accesand site-ul nostru de cariere.

    Cerinte

    Stii ca te potrivesti daca bifezi:

    Bune cunostinte privind legislatia generala si reglementarile specifice in domeniul comercializarii si conformitatii produselor;
    Experienta relevanta intr-o pozitie similara, de min. 2 ani;
    Studii superioare;
    Cunoasterea limbii engleze;
    Utilizarea pachetului MS office;
    Capacitate de decizie rapida, comunicare interpersonala, lucru in echipa, spirit analitic si sintetic, initiativa, capacitate de a lucra in conditii de stres;
    Cunoasterea legislatiei vamale constituie un avantaj.

    Responsabilitati

    Ce rol te asteapta in echipa eMAG?

    Identificarea cerintelor legale privind comercializarea de catre eMAG a produselor din oferta sa comerciala sau a categoriilor de produse ce urmeaza a fi introduse in oferta comerciala a eMAG si transmiterea acestora departamentelor implicate;
    Verificarea conformitatii produselor de pe platforma eMAG cu cerintele legale de comercializare / cerintele tehnice / de calitate;
    Identificarea si evaluarea riscurilor legate de neconformitatea produselor comercializate de eMAG, ce deriva din neindeplinirea cerintelor legale;
    Intocmirea procedurilor interne referitoare la conformitatea produselor, aducerea acestora la cunostinta departamentelor implicate, precum si revizuirea/actualizarea lor periodica sau ori de cate ori intervin modificari legislative;
    Implementarea masurilor necesare in vederea asigurarii conformitatii;
    Intocmirea fiselor de produs / categorii de produse cu cerintele de conformitate;
    Colaborarea cu celelalte departamente pentru asigurarea aplicarii procedurilor interne de conformare si a legislatiei relevante.

    Alte informatii

    De ce beneficii te bucuri la eMAG?

    Pachet salarial competitiv
    Primesti un buget flexibil pentru tichete de masa, turism intern, pensie privata, cursuri de limbi straine
    Abonament medical la Medicover sau Medlife
    Primesti discount-uri si la serviciile oferite de partenerii nostri – banking, telefonie, medicina dentara, wellness sau cafenele
    Biblioteca Bookster: alegi ce vrei sa citești, iar cartile vin la tine acasa