Inginer Automatizări

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile CESIRO active.

Vezi toate job-urile Inginer Automatizări active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: CESIRO
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Sighisoara
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 25.11.2021

    CESIRO S.A. Sighisoara este unul dintre cei mai mari producatori din Europa de articole din faianta pentru menaj.

    Cerinte

    - Absolvent de studii superioare tehnice;
    - Cunoștințe scheme electrice tablouri de automatizări;
    - Cunoștințe aplicații și platforme specifice în domeniul automatizărilor;
    - Cunoașterea limbii engleze - nivel mediu;
    - Cunoștințe operare PC: Microsoft Office;
    - Foarte bune abilități de organizare și planificare și comunicare;
    - Gândire analitica și capacitate de sinteza;
    - Inițiativa și abilități de “Problem solving”;
    - Asumarea răspunderii în cadrul proiectelor gestionate;
    - Tenacitate și perseverenta;

    Responsabilitati

    - Proiectarea sistemelor de automatizare;
    - Programarea, instalarea, testarea și implementarea software-ului de aplicație a sistemelor de automatizare;
    - Configurarea și reconfigurarea echipamentelor la schimbarea produsului în fabricație;
    - Verificarea rețelei de comunicație și eliminarea eventualelor erori;
    - Proiectare circuitelor electrice, administrarea și corectarea schemelor electrice ale instalațiilor de automatizare;
    - Executarea lucrărilor de mentenanța preventiva, curenta, programata sau capitala conform graficului de mentenanță stabilit pe instalații, utilaje și echipamente;
    - Verificarea și fixarea parametrilor limita de funcționare conform proiect, documentație tehnica și normative legale în vigoare pentru fiecare echipament electronic și/sau de automatizare;
    - Monitorizarea sistematica a funcționarii corespunzătoare a echipamentelor, la parametrii tehnici stabiliți, în timpul programului de lucru, în vederea identificații anomaliilor de funcționare;

    - Pachet salarial atractiv în funcție de pregătire și cunoștințe;
    - Bonuri de masă;
    - Mediu de lucru competitiv și tânăr;
    - Constituie avantaj cunoașterea limbajului C++, programarea în S7 și Robo Guide:

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Aiud, Alba Iulia,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (771)