Inginer Ofertare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Humangest Group active.

Vezi toate job-urile Inginer Ofertare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Humangest Group
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.12.2020

    Humangest Romania este parte a grupului SGB Humangest Holding, grup cu capital integral italian, specializat in consultanta in domeniul resurselor umane. Obiectivul nostru este sa oferim partenerilor, candidatii potriviti nevoilor lor, precum si idei inovatoare pentru problemele ce pot aparea in domeniul resurselor umane. Humangest Group iti ofera solutii in gasirea unui loc de munca, atat in cadrul echipei noastre, cat si in cadrul companiilor client.

    Cerinte

    Pentru unul din clientii nostri, o importanta companie ce ofera soluții în domeniul energiei electrice și consultanței în vanzări, recrutam Inginer Ofertare.

    Studii superioare in domeniul electric;
    Experienta de lucru cu firme din domeniul distributiei de energie – preferabil;
    Cunostine de limba engleza- nivel mediu;
    Cunostinte de limba italiana -nivel mediu, constituie avantaj;
    Cunostinte operare PC – Pachet Office;
    Capacitate comunicare email si telefonic;
    Permis de conducere categoria B;
    Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si a locului de munca;
    Capacitate de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini simultan;

    Responsabilitati

    Analizeaza Cererile de oferta Clienti, identifica Furnizori, intocmeste CO Furnizori;
    Analizeaza Oferte de la Furnizori, recomanda si avizeaza Ofertele catre Clienti;
    Genereaza si revizuieste codurile si denumirile produselor de pe Site, RVX, contabilitate;
    Colaboreaza cu Ofertarea pentru intocmirea corecta a Cererilor de Oferta / Ofertelor;
    La nevoie preia atributiunile Asistentului Ofertare;
    Urmareste pe SEAP licitatiile publice / Caiete de sarcini / atentioneaza Oportunitati Proiecte;
    Discuta cu beneficiarii / furnizorii in vederea clarificarii tuturor aspectelor tehnice;
    Intocmeste / verifica solicitari de clarificare / documentatii de licitatie, tehnice si de eligibilitate;
    Intocmeste oferta finala tehnica si financiara (la nevoie) impreuna cu colegii;
    Ofera suport / informatii tehnice pentru completarea ERP / Site / celelalte departamente (imagini, texte, fise tehnice);
    Intocmeste si perfectioneaza cu echipa Procesele (Scheme logice) si Procedurile;
    Colaboreaza (de ex. cu Vanzarile) pentru indeplinirea indicatorilor BVC;
    Se informeaza referitor la solutiile tehnice din piata urmarita;
    Raspunde de calitatea relatiei cu furnizorii si clientii;
    Rezolva situatii suplimentare / rapoarte la cerere (Ex intocmeste documentatii de autorizare produse; la beneficiari (Electrica, Enel);
    Intocmeste prototipuri oferte pt LEA MT, PTA, PTAB;
    Administreaza proiecte de genul: Transformatoare uscate, Tratare Neutru, Echipamente Statii 110 kV.

    Alte informatii

    Se ofera:
    Contract pe perioada nedeterminata;
    Pachet salarial fix plus parte variabila in functie de performanta;
    Tichete de masa;
    Instruire la locul de munca si cursuri externalizate, calificari ANRE;
    Alte informatii:
    Program de lucru: 8.30-16.30;
    Locatie usor accesibila.

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (105)