Alternative Channels Sales Coordinator

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ALIOR BANK active.

Vezi toate job-urile Alternative Channels Sales Coordinator active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: ALIOR BANK
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Satu-Mare
  • Actualizat la: 15.11.2020

    Alior Bank S.A.Varsovia - Sucursala Bucuresti este parte a Alior Bank S.A., o banca de top din Polonia care asigura servicii pentru circa 4 milioane de clienti, atat persoane fizice, cat si persoane juridice. Combinand principiile bancare traditionale cu solutiile digitale, Alior Bank s-a remarcat printr-o crestere dinamica si si-a consolidat rapid pozitia pe piata printr-o oferta de produse si servicii inovatoare, stabilind noi standarde de calitate in sectorul financiar-bancar.

    In 2013 Alior Bank a stabilit un parteneriat strategic cu operatorul de telefonie mobila T-Mobile Polonia cu scopul de a oferi servicii bancare inovatoare pe piata din Polonia.

    Povestea de succes a acestui proiect a condus, in octombrie 2017, la lansarea Telekom Banking in Romania, in cadrul parteneriatului intre sucursala locala a Alior Bank si Telekom Romania. Prin oferta Telekom Banking, persoanele fizice au acces la operatiuni bancare rapide si comode, precum si la produse de economisire si de creditare in conditii avantajoase. Alior Bank S.A. Varsovia – Sucursala Bucuresti

    Cerinte

    Candidatul ideal:
    • Studii superioare (studiile superioare economice reprezinta un avantaj)
    • Minim 2 ani experienta in domeniul bancar;
    • Minim 1 an experienta in coordonarea unei echipe/canal de vanzari din domeniul bancar;
    • Bune abilitati de vanzare si negociere
    • Excelente abilitati de comunicare si relationare
    • Bune abilitati de formare si antrenare a unei echipe de vanzari
    • Bune abilitati de planificare si organizare
    • Cunostinte aprofundate de excel si powerpoint

    Responsabilitati

    Descrierea postului :

    • Coordoneaza si asigura suport pentru canalele alternative de distributie la nivel national, cum ar fi parteneri stategici de tip brokeri de creditare, pentru regiunea/zona/orasul alocat;
    • Indeplineste obiectivele de vanzari si de calitate pentru canalele de distributie gestionate si pentru partenerii gestionati, conform strategiei bancii;
    • Negociaza si incheie contracte cu diversi parteneri in vederea atingerii obiectivelor alocate, in conformitate cu strategia bancii;
    • Identifica si selecteaza potentiali parteneri strategici de tip brokeri de creditare in vederea dezvoltarii de noi parteneriate;
    • Asigura suportul in realizarea vanzarilor de catre acestia;
    • Face vizite frecvente la clienti si asista consultantii de vanzari la discutiile cu acestia, ofera feed-back consultantilor de vanzari si sugestii in imbunatatirea performantelor;
    • Implementeaza strategii la nivelul canalului gestionat cu scopul de a creste volumul de vanzari si calitatea procesului de vanzare
    • Contribuie la dezvoltarea parteneriatelor strategice cu clientii si asigura un nivel ridicat de satisfactie al acestora pe termen lung
    • Administreaza si pastreaza integritatea portofoliului de clienti dezvoltat;
    • Dezvolta metode de crestere a eficientei in cadrul echipelor de vanzari din structura partenerilor strategici de tip brokeri de creditare;

    Ce oferim:

    • Pachet salarial atractiv;
    • Bonuri de masa;
    • Lucru intr-o echipa ambitioasa;
    • Abonament la o clinica de sanatate privata;