Agent de Linie pentru soluții BSS

Angajator: Vodafone Shared Services Romania
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.10.2020
    Scurta descriere a companiei

    Technology is a playground for ideas!
    Vodafone Shared Services Romania is the place to make them come to life.
    If you want to invest more in a career rather than just a job,
    Meet us, Join us, Grow with us!

    We stay hungry and true to our core values by recruiting people who are fun, passionate, open, and question everything.
    Reflect on what your motivation is to come on board! We’re eager to hear your story.

    We live and thrive in an ever-changing environment where creativity and productivity are key, within working hours, of course.

    Cerinte

    Abilități solide de comunicare verbală în limba germană (C1/C2) și engleză
    Abilități puternice de raportare și analiză
    Orientat către serviciile pentru clienți
    Analiza suportului și întreținerii
    Abilități de analiză a sistemelor pentru depanare IT
    Conștiinciozitate și precizie ridicată în activitate
    Atitudine flexibilă și implicată
    Germană (C1 sau mai mult)
    Engleză (B2 sau mai mult)

    Responsabilitati

    Preia apelurile clienților interni
    Primește incidentele și problemele prin telefon,email sau sistemul de tichete privind toate aplicațiile suportate cu scopul de a asigura rezolvarea directă către client sau ecaladarea funcțională către echipele de nivel 2 responsabile
    Evaluarea impactului afacerii și declanșarea procesului decizional privind incidentul
    Asigură îndeplinirea acordurilor la nivel de servicii
    Activități de optimizare permanente, întreținere și dezvoltare pentru instrumentele de suport proprii fac parte din rol

    Alte informatii

    Beneficii :

    • Lucru de acasă - Puteți avea birou la domiciliu 2 zile pe săptămână
    • Servicii medicale și dentare
    • Asigurare de viata
    • Abonament telefonic dedicat angajaților
    • Reduceri speciale pentru săli de sport
    • Bonus anual al companiei
    • Educație continuă - investim continuu în dvs. pentru a vă asigura că aveți tot ce este necesar pentru a vă excela la locul de muncă și pentru a vă îmbunătăți abilitățile
    • Începeți să lucrați cu tehnologie web încercată și de încredere
    • Intrarea la parterul companiei și schimbarea tehnologiei
    • Vacanță flexibilă